На кордоні США і Мексики встановили гойдалки, тепер діти з двох країн можуть грати разом

Це звичайна сцена для ігрового майданчика: діти та навіть дорослі сміються, катаючись на гойдалках. Але місце їх розташування дуже незвичайне: яскраво-рожеві гойдалки розміщені з обох сторін сталевого паркану, який розділяє Сполучені Штати та Мексику, інформує Ukr.Media.

Ідея проекту належить Рональду Раелю, професор архітектури Каліфорнійського університету в Берклі (UC Berkeley), і Вірджинії Сан Фрателло, доцентові кафедри дизайну в Університеті Сан-Хосе.

У 2009 році вони розробили концепцію двосторонніх гойдалок на кордоні для книги «Borderwall as Architecture», в якій «гумор та винахідливість використовуються для усунення непотрібних бар'єрів».

Десять років потому концептуальні малюнки стали реальністю. Раель і його команда перевезли гойдалки в Санленд Парк (штат Нью-Мексико), відокремлений сталевим парканом від мексиканського містечка Сьюдад-Хуарес.

В цьому році приватна група побудувала в Санленд-Парку власну прикордонну стіну.

Але в минулий понеділок на іншій ділянці кордону в Санленд-Парку ситуація була зовсім іншою.

Люди з двох країн зібралися, щоб об'єднатися. У своєму пості в Instagram Рональд Раель сказав, що захід був «наповнений радістю, хвилюванням і єднанням на кордоні».

«Стіна стала буквально опорою для відносин між США і Мексикою. Треба визнати, що дії однієї сторони завжди ведуть до наслідків з іншого боку. Потрібно шукати альтернативи та компроміси», — зазначив архітектор.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *