Поговоримо про роль тата у житті дитини

тато для дитини

Роль тата у житті дитини переоцінити неможливо. І нехай мама буде найкращою мамою у світі, але й вона, на жаль, не замінить дитині батька.

Зміст

Чоловіче виховання

Раніше вважалося, що головна функція батька – заробляти гроші, а виховання дітей – жіноча справа. Нині, на щастя, ситуація змінилася. Все частіше можна побачити тата, що гуляє в парку з дітьми, або сидить у кафе зі своїми шибениками. З татом дитина знайомиться ще в утробі матері.

Давно доведено, що малюк розрізняє голоси мами та тата. Деякі діти навіть реагують на дотик батька — відгукуються рухом, або навпаки, завмирають, хоча щойно «стояли на вухах» у маминому животику.

Чим раніше тато почне своє спілкування з дитиною, тим краще, тому після народження попросіть її допомагати вам у повсякденному догляді за малюком. Нехай він відразу виявить до нього своє батьківське кохання.

Йому спочатку страшно братиме на руки цього маленького чоловічка, допоможіть йому. Навчіть розмовляти з дитиною. Багато батьків соромляться «сюсюкати» зі своїми дітьми, боячись виглядати безглуздо збоку. Поясніть йому, що це нормально, покажіть, як треба.

Хваліть, коли він намагається, і його старання подвоїться. Спілкування тата з дитиною в такому ранньому віці просто необхідне нею обом, адже тато, у якого сформувалися по-справжньому міцні емоційні зв’язки з немовлям, у майбутньому краще розуміє своїх дітей, що дорослішають, адже життям не раз було доведено він має на них більший вплив, а діти , Своєю чергою, сильніше поважають і прислухаються до думки батька.

тато у житті дитини
тато у житті дитини

Батько для дитини як модель поведінки

Для дітей, особливо молодшого віку, крім любові, дуже важливо мати перед своїми очима приклад, модель поведінки.

Вони ще не навчилися аналізувати та відрізняти поняття «добре» та «погано», а от копіювати поведінку дорослих — уже вміють. Тут важливо на ділі показати, як правильно поводитися в суспільстві, в сім’ї, при зіткненні з труднощами.

Надалі дитина навчиться сама приймати рішення, але база закладається в ранньому віці. Діти частіше копіюють поведінку батька, вважаючи його головою сім’ї, а якщо голова — значить, помилятися не може. Тому тат не має права на помилку.

У статевому вихованні дітей тато грає далеко не останню, важливу роль, найчастіше, головну. Вислів, що тато виховання важливе лише для хлопчиків — помилкове. Так, хлопчику необхідне спілкування з батьком, він переймає в нього життєвий досвід та знання.

Але також велике значення тата виховання для дівчинки. Дівчинка — майбутня жінка, яка вибудовує модель своєї майбутньої родини, починаючи з раннього віку, хай навіть неусвідомлено.

Найчастіше, ніж у повній, у неповній сім’ї дівчинка виростає феміністкою, особливо якщо чує від мами слова «тато нас покинув – він нас не любив». Вона втрачає віру в чоловіків, не вважаючи їх надійними і не здатними на вірність.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *