“Магічна трансформація”: Що буде якщо присідати щодня більше ніж сто разів, використовуючи лише власну вагу

В інтернеті ми знаходимо фото, що манять, автори яких показують, як виконують щодня якусь "чарівну вправу" і через місяць з ними відбувається "магічна трансформація". Деякі з цих авторів доходять до виконання тисяч присідань чи віджимань на день, і за місяць викладають "до" та "після", де видно колосальну різницю. Фото показують, що згорів жир, виросли м'язи, талія стала вужчою, зник живіт та інші дива, інформує Ukr.Media.

У 100% випадків такі "трансформації" це неправда. У чому обман? Та в тому, що візуальний ефект за місяць (або інший період) досягається в результаті одних дій, а подається як результат інших дій. І ми не говоримо про ефекти фотошопу, маніпуляції зі світлом, засмагою, гримом і втягуванням живота, адже це тільки вершина айсберга!

Будь-яка, навіть легка вправа у поєднанні з дієтою призведе до втрати жиру протягом місяця. Без вправ, просто урізавши калорії ми отримаємо схуднення і рельєфність. Додавши ходьбу або присідання ми звичайно отримаємо деяке прискорення прогресу. Але це не означає, що прогрес досягнуто за рахунок чудо-вправи. В основному спрацювала дієта, рухи трохи допомогли процесу.

М'язи без тренувань будуть маленькими, але "кубики" та рельєф все одно з'являться. Черевний прес це м'яз який працює у повсякденному житті, тому багато хто навіть не тренує м'язи живота, а вони все одно присутні, самі по собі. Прес є у кожного під шаром жиру, це фізіологія. "Рельєф" можливий і без вправ. З вправами м'язи ростуть, і в поєднанні з дієтою результат набагато переконливіший. Результати людини з розвиненими м'язами виглядають ефектно, тоді як фігура худої людини здається менш привабливою. Проте для пересічного спостерігача це не має значення, він вже з ентузіазмом починає робити 100 присідань щодня.

Постійне зростання м'язів — це реакція на прогресію навантажень. Наприклад, ми виконали 15 присідань, це було важко, і наші м'язи трохи виросли. Адже такого навантаження вони раніше не отримували. На наступному тренуванні ми знову виконуємо 15 присідань, але вже легко. Необхідно 15 присідань із додатковою вагою. Але наше завдання прогресувати від присідань зі своєю вагою. Що, якщо просто збільшити кількість повторень?

На жаль, при збільшенні кількості, залучається лише на невеликий відсоток м'язових волокон. Це ті волокна, які не можуть рости, тобто йде робота на витривалість. Якщо присідати на правій нозі, а потім на лівій нозі, це буде збільшенням навантаження без застосування додаткової ваги.

Але ми зіткнемося з іншою проблемою — для зростання м'язів їм потрібен час на відновлення. Спроба щоденно тренувати ноги та підвищувати при цьому ваги або ускладнювати за рахунок власної ваги сприятимуть активізації великої кількості м'язових волокон. Запуститься процес їхнього зростання. Але гіпертрофія або зростання м'язів неможливі без відновлення, а відновлення неможливо без зниження або припинення навантажень.

Отже, виконання 100 присідань на день для людини у якої власна вага занадто легка — не дасть росту м'язів. Саме тому у спортсменів циклічних видів спорту, які виконують величезну кількість повторень, м'язи невеликі.

100-300 присідань для людини з великою власною вагою, або спроба ускладнити вправу присідаючи тільки на 1 нозі, призведе до сильного навантаження на м'язи, їм буде потрібно відпочинок кілька днів, інакше м'язи будуть дистрофуватися і це призведе до перетренованості. Постраждають м'язи, нервова система, імунна система, ви можете захворіти, втратити м'язову масу, зруйнувати здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *