14 травня — Єремій Запрягальник: історія, традиції та прикмети свята

Народне свято Єремій Запрягальник відзначається 14 травня 2020 року (дата за старим стилем — 1 травня). Православна церква в цей день вшановує пам'ять пророка Єремії. Свято назвали «Запрягальником» тому, що на Русі цей час відводився для оранки і посіву, інформує Ukr.Media.

Історія

Єремія — один з чотирьох найбільших пророків, про яких згадується в Старому Завіті. Він народився в 655 році до н. е. в місті Анафоф, неподалік від Єрусалиму. У 15 років, коли йому з'явився Господь, він дізнався про своє призначення. Наступні 23 роки передрікав юдеям біди і війну за відступництво від істинної віри.

За велінням Бога він одягнув на шию дерев'яне, а після і залізне ярмо, як символ майбутнього рабства народу іудейського. Перше пророцтво про напад на Єрусалим Навуходоносора збулося.

Незабаром у збройному зіткненні загинув намісник правителя. Іудеї побоювалися гніву Навуходоносора і пішли в Єгипет. Вони забрали з собою Єремію. Через чотири роки він передбачив, що вавилонський правитель прийде в Єгипет і винищить іудеїв. За це земляки його вбили. Через кілька місяців пророцтво Єремії збулося.

Традиції та обряди

14 травня судять по місяцю, чи варто працювати на землі. Якщо місяць зростаючий — саме час приступати до робіт. Якщо йде на спад, то польові роботи будуть невдалими. Якщо день припав на повний місяць, настав час для посіву пшениці і жита. За два дні до або після Єремії Запрягальника сіють овес. Про цей злак є хороша приказка: яка б не стояла погода на дворі, вівсу головне, щоб він був посіяний в строк.

В цей день просять допомоги у святого Єремії в ту мить, коли люди і коні вже готові впасти від утоми. Сам святий спускається з небес і допомагає закінчити роботу.

14 травня — третій і останній день зустрічі весни. У цей час прилітають стрижі — вісники теплих днів. Любителі пернатих готують для них ласощі: хлібні крихти і конопляне насіння.

Прикмети

  • Якщо сонце при сході ясне, то й літо буде таким же.
  • Погода весь день радує — збиральний сезон буде погожим.
  • День похмурий і холодний — зима буде морозною.
  • Вечірня роса — до хорошої погоди на наступний день.
  • Якщо шишки на ялині червоні, а на сосні зелені — прийшов термін сіяти ячмінь.
  • Не можна позичати зерно, інакше врожаю не буде.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *