Чим може бути спричинений менструальний біль?

менструальний біль

Усі жінки по-різному переживають критичні дні. Для одних вони проходять практично непомітно, інші зазнають нестерпного болю під час місячних. Причин, через які жінки можуть відчувати сильний менструальний біль, можна знайти багато. Це суто індивідуально, ми ж розберемо найпоширеніші фактори хворобливих місячних.

Зміст

Стрес

Він може спричинити нерегулярні менструації, а також посилити менструальний біль. У китайському дослідженні жінки, які працюють у текстильній промисловості, які зазнали високого рівня стресу під час свого останнього менструального циклу, у 2 рази частіше зазнавали сильного менструального болю.

Аналогічний висновок було зроблено у дослідженні 2017 року, проведеному в Ефіопії, у якому взяли участь 400 студенток університетів. Однак, що стосується стресу та самої менструації, доктор Хоффман вказує на двосторонній зв’язок. Менструальний біль може підвищуватися через рівень стресу. Тому зменште його рівень будь-яким способом, який допомагає вам.

Куріння

Дослідження показують, що жінки, що палять, можуть мати більш високу ймовірність менструальних болів у зв’язку з їх шкідливою звичкою. Поки достеменно не зрозуміло, як саме сигарети впливають на біль, але експерти вважають, що це пов’язано із звуженням кровоносних судин.

Недостатня або надмірна вага

Ще одним фактором, який може вплинути на рівень менструального болю, є здорова вага тіла. На думку доктора Хоффмана, виникнення болю можливе як при недостатній вазі, так і при надмірній вазі або ожирінні.

Що стосується надмірної ваги, більш високе співвідношення жирової тканини може означати більш високий рівень естрогену та більше запальних речовин, які можуть спричинити сильну кровотечу та сильні спазми, вважають дослідники.

З іншого боку, низький рівень жиру в організмі може спричинити низький рівень естрогену, що зазвичай пов’язане з хронічним болем.

Контрацепція

хворобливі місячні
хворобливі місячні

Жінкам, які скаржаться на сильні менструальні спазми, лікарі іноді рекомендують будь-яку форму контрацепції, наприклад, внутрішньоматкову спіраль. Багатьом це може допомогти, але в інших може викликати сильніший біль, особливо в перші тижні після введення.

Причина може полягати в тому, що введення може спричинити пошкодження тканин та викид так званих простагландинів. Це гормоноподібні речовини, що викликають сильніше скорочення матки, що призводить до посилення спазмів.

Стан здоров’я

У меншій кількості випадків менструальний біль може бути викликаний такими станами, як ендометріоз, аденоміоз або міоми.

Найбільш поширеним є ендометріоз, при якому тканина, схожа на слизову оболонку матки, розростається в інших частинах тіла, таких як яєчники або фалопієві труби.

Аденоміоз – це стан, при якому тканина, яка в нормі вистилає матку, починає розростатися в м’язовій стінці матки. Це може бути дуже болючим станом, тому що матка набухає під час менструації.

Міоми являють собою доброякісні пухлини, які ростуть у матці та навколо неї. Біль може бути викликаний тяжкістю самої міоми, яка тисне на навколишні органи.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *