Лікар з Британії назвав найкорисніший посуд для приготування страв

Британський хірург Каран Раджан здивував підписників у соцмережах одкровенням: виявляється, кухонне начиння може впливати на якість крові, інформує Ukr.Media.

"Якщо хочете отримувати більше заліза з їжею, готуйте на чавунній сковороді", — заявив він.

Річ у тім, що чавунна сковорідка збагачує їжу, яку в ній готують, залізом: невелика кількість мікроелемента вимивається зі стінок посуду і поєднується з їжею. Особливо інтенсивно таке збагачення відбувається, якщо ви готуєте щось рідке чи кисле.

«Чим довше ви щось готуєте і чим ретельніше перемішуєте, тим більше заліза виявиться у вашій страві, — каже хірург. — А поєднання заліза з вітаміном С, який міститься у продуктах, зробить мікроелемент більш біодоступним».

Питання, звичайно, наскільки це залізо засвоюється і допомагає підвищувати гемоглобін, але дослідження 2003 показало, що це все-таки можливо.

А якщо врахувати, що більше половини людей на всій планеті страждають від нестачі заліза, і більшість із них — жінки, то навіть таким способом підняти гемоглобін нехтувати не хочеться.

«Але майте на увазі, що приготування їжі в чавунці не можна вважати способом лікування анемії або корекції рівня гемоглобіну. У таких випадках слід дотримуватися прописаної лікарем терапії. Це просто допоміжний засіб, який допоможе трохи збалансувати ваш раціон», — попереджають лікарі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *