Вибір ламінату: класи, види та особливості

ламінат

На сучасному ринку представлено чимало різних видів оздоблювальних матеріалів для підлоги. Велику популярність серед усього різноманіття набув ламінат. Саме цей матеріал має гарний зовнішній вигляд, має широкий ціновий діапазон, а також невибагливий у укладанні на підлогу. Ми підготували невеликий посібник на вибір ламінату, сподіваємося, він допоможе вибрати вам якісне покриття для підлоги.

Зміст

Що потрібно знати про ламінат?

Ламінат – це не тільки міцне та довговічне покриття, але й матеріал з багатою палітрою кольорів і цікавою фактурою малюнка. Його тривалий термін служби забезпечується дотриманням нових технологій виробництва. Сьогодні на ринку представлено більше трьохсот варіантів ламінату, що дозволяє кожному вибрати ідеальне рішення під свій стиль та уподобання.

Бажаючи купити ламінат у Хмельницькому, важливо врахувати не тільки його зовнішні характеристики, а й відповідний тип замку, наприклад, «Клік» або «Г-подібний». Це дозволить створити стильний інтер’єр і забезпечить простоту монтажу. Ламінат надає можливість покращити зовнішній вигляд приміщення та зробити його більш зручним та функціональним.

Класи ламінату

ламінат склад
вибрати ламінат

Ламінат ділиться на класи, які визначають його зносостійкість і, отже, сферу застосування.

Жилі приміщення:

  • 31 клас:  підходить для приміщень із низькою прохідністю (спальня, кабінет). Термін служби – 10-12 років.
  • 32 клас:  підходить для житлових приміщень з нормальною прохідністю (вітальня, кухня, передпокій). Термін служби – 15-20 років.
  • 33 клас:  підходить для житлових приміщень із високою прохідністю (коридор, хол). Термін служби – 20-25 років.

Комерційні приміщення:

  • 34 клас:  підходить для приміщень із дуже високою прохідністю (офіси, магазини, кафе). Термін служби – 25-30 років.

Завдяки класу ламінату можна дізнатися, яка максимальна кількість навантаження зможе витримати дане покриття. Перша цифра свідчить, якого типу приміщення призначений конкретний вид ламінату. Якщо це цифра 2, то йдеться про житлові приміщення, якщо 3, то про комерційні. Друга цифра визначає ступінь припустимого навантаження на підлогу.

Наприклад, якщо потрібно вибрати ламінат для житлового приміщення, де проживає одна або дві особи, тобто з мінімальною прохідністю та навантаженням на підлогу, то варто подивитися на ламінат класу 21-22.

Ціна такого матеріалу буде досить низька, однак і прослужить він не більше 3-4 років. Ламінат 23 класу буде на порядок дорожчим і прослужить трохи довше.

Однак якщо є бажання зробити якісне, зносостійке та довговічне покриття для підлоги, то однозначно слід обирати ламінат 31 класу. Він прослужить десятиліття та збереже свій зовнішній вигляд надовго. Найдорожчими вважаються матеріали 32 та 33 класу. Вони, як правило, використовуються для покриття підлоги в громадських місцях, на підприємствах та в інших місцях з великою прохідністю та максимальним навантаженням на підлогу. Такі матеріали надійні та довговічні.

Захист від води

водостійкий ламінат
вибрати ламінат

Крім класів, виділяють дві категорії ламінату: вологостійкий та водостійкий.

Вологостійкий матеріал добре підійде для приміщення, таких як коридор, передпокій та кухня. Основу такого виду ламінату складає спеціальна плита, щільність якої має перевищувати 900кг/м3. У процесі виготовлення такої плити використовують спеціальні смоли, які заповнюють усі порожнечі, що утворюються.

За рахунок цього відбувається перешкода проникненню вологи. Якщо вода потрапляє у вологостійкий ламінат і довго перебуває в ньому, то згодом вона висихає і ламінат набуває своєї первісної форми.

Однак у разі пролиття води необхідно негайно видалити її з поверхні ламінату, інакше внутрішня структура матеріалу не зможе впоратися з великою кількістю вологи і підлога зовні деформується.

Такий матеріал добре використовувати у приміщеннях з підвищеною вологістю.

Водостійкий ламінат ідеально підходить для ванної кімнати. Завдяки його верхньому шару він здатний впоратися з великою кількістю води, при цьому не пошкодивши внутрішній шар матеріалу. Він екологічно безпечний та належить до високої цінової категорії.

Тип замку

вибрати ламінат
вибрати ламінат

На ламінаті можуть використовуватись різні типи замків, які забезпечують з’єднання між панелями. Найбільш поширеними типами замків є:

  1. Замок «Клік» (Click) : Це один із найпопулярніших видів замків. Установка здійснюється шляхом вставки однієї панелі в іншу за допомогою механізму “клік”. Цей замок забезпечує міцне та надійне з’єднання.
  2. Замок «Г-подібний» (G-Click) : Цей тип замку має форму літери «Г». Панелі з’єднуються, вставляючи одну в іншу та повертаючи на 90 градусів. Він також забезпечує міцне з’єднання.
  3. Замок «С-подібний» (Fold-Down) : При встановленні цього замку одна панель опускається і потім повертається, щоб з’єднатися з іншою. Це полегшує встановлення та забезпечує міцне з’єднання.
  4. Замок «Мікро-вставка» (Micro-Bevel) : Цей тип замку має маленьку виїмку між панелями, що надає підлозі вигляду «мікрофаски». Він забезпечує природніший зовнішній вигляд.
  5. Замок Тиснення (Embossed-in-Register, EIR) : Цей тип замку поєднує в собі текстурування поверхні з точністю відтворення дерев’яних візерунків, що створює реалістичний зовнішній вигляд.
  6. Замок «Плаваюче» (Floating) : Цей тип укладання не включає прямого кріплення до підлоги. Панелі ламінату з’єднуються між собою, але не до підлоги. Зазвичай використовується у разі укладання на підкладку або стару підлогу.

Вибір типу замку залежить від переваг, досвіду укладання, а також від конкретних умов використання та стилю інтер’єру.

Перед тим як віддати свою перевагу одному з різновидів ламінату, проконсультуйтеся з фахівцем щодо доцільності вибору того чи іншого покриття для підлоги. Не варто економити на матеріалах, вибирайте ламінат тільки у спеціалізованих магазинах, таких як Holz у Хмельницькому, які мають ліцензії та сертифікати.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *