Як обрати правильну зубну щітку та пасту для дитини

дитяча зубна щітка

Здорові зуби – запорука не лише гарної усмішки, а й загального здоров’я дитини. Тому так важливо правильно підібрати щітку та пасту, які будуть не тільки ефективно чистити зубки, а й подобатися дитині, роблячи процес чищення зубів приємним та цікавим.

Зміст

Вибираємо зубну щітку для дітей

Найголовніші відмінності дитячих зубних щіток від дорослих – м’якіша щитина, менший розмір та особлива ергономічна форма. Для зручності батьків виробники використовують маркування за рекомендованим віком на упаковці зі щіткою: 0+, 2-3, 6+ тощо.

зубна щітка
дитяча зубна паста

Дитячі зубні щітки за віком відрізняються будовою та формою:

  • Від 0 до 1,5 років. Як правило, починати чистити зубки малюкам можна з появою перших молочних зубів приблизно з 6-9 місяців. Для найменших підійдуть щітки-напальчники з м’якого силікону. Процедуру чищення проводить мати.
  • 1,5 -3 роки. У цей період малюкам краще купувати щітки з маленькою силіконною щитиною, мініатюрною округлою головкою та довгою ручкою, за допомогою якої батьки проводять процедуру чищення.
  • 3-7 років. Починаючи з 2-3 років дитина вчиться самостійно чистити зубки, тому їй потрібна щітка із зручною маленькою ручкою, адаптованою під дитячу долоню. Форма голівки округла, щоб уникнути травми ясен. Щитина найм’якша.
  • Старше 7 років. У дитини молочні зуби змінюються постійними. Підійдуть щітки з більш жорсткою щетиною та стандартною головкою. Дітям віком від 6 років можна використовувати і електричні зубні щітки, але тільки зі спеціальною дитячою насадкою.

При виборі зубної щітки для дітей віддайте перевагу моделям з прогумованою або з рифленою ручкою для зручного захоплення, з округлою ергономічною головкою, щоб вона дотягувалася до всіх зубів, а щетину вибирайте м’яку силіконову для найменших і натуральну для дітей старше трьох років.

Навчити користуватися щіткою і правильно чистити зуби зможе дитячий стоматолог, який порадить і правильну зубну пасту, виходячи з потреб саме вашої дитини.

Що потрібно знати про зубну пасту?

Дитячі зубні пасти, як і щітки, поділяються за віком. Справа зовсім не в маркетинговому ході, а в тому, що структура зуба у малюків до двох дітей і, скажімо, підлітка 12-13 років відрізняється і, відповідно, вимагає іншого догляду та складу пасти. До того ж, зубні пасти можуть мати профілактичні чи лікувальні цілі: зміцнення емалі, захист від карієсу чи запалення ясен тощо. Звичайно, краще порадитися зі стоматологом і вибрати склад та виробника пасти, який найбільше підходить вашій дитині.

дитяча зубна паста
дитяча зубна паста

Загальні рекомендації щодо вибору зубної пасти для дітей:

  • Для найменших вибирайте гелеподібні пасти з мінімальним вмістом речовин, що діють, і агресивних компонентів, здатних впливати на емаль молочного зуба.
  • Дітям старше трьох років купуйте пасту без барвників, з вітамінами та мінералами у складі. Уважно читайте інгредієнти на упаковці. Краще уникати складу з консерванатами, паробелами, антисертиками та консерогенами. Віддайте перевагу пастам з пеутином як загусник.
  • Дітям шкільного віку можна купувати зубні пасти за складом схожі з дорослими, з включенням фтору для зміцнення емалі.

Смак пасти повинен подобатися дитині, щоб зробити чищення зубів приємною процедурою. Сьогодні можна купити дитячі зубні пасти з ароматом фруктів та навіть жуйки. Купуючи аксесуари для чищення зубів орієнтуйтеся на побажання дитини, нехай він вибере щітку, що сподобалася йому, зі звірятком або в улюбленому кольорі і аромат пасти, якою йому приємно буде чистити зубки.

Не забувайте міняти зубну щітку раз на три місяці та регулярно відвідувати стоматолога. Наводити малюка на профілактичний огляд до стоматологічної клініки можна починаючи з дворічного віку. Не забувайте про регулярність чищення зубів, а сам процес перетворюйте на гру і, звичайно, давайте свій приклад і пояснюйте важливість догляду за зубками.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *