15 тривожних симптомів, що ваше серце працює не так як треба

Проблеми з серцем спочатку непомітні, пише Troab. Серцево-судинні захворювання можуть проявити себе абсолютно несподівано. Про це заявляють вчені з Інституту серця і судин штату Пенсільванія, інформує Ukr.Media.

Ось 15 симптомів проблем з серцем, на які варто звернути увагу, особливо якщо вам більше 60 років:

Біль, що віддає в руку

Це також один з класичних ознак. Якщо біль починається в грудях і поширюється по лівій частині тіла, віддаючи в руку – ймовірно у вас загострення захворювання. Іноді рука може хворіти більше, ніж груди.

Безперервний кашель

Такий кашель може бути показником того, що отримують легкі недостатньо крові. Знову необхідний візит до лікаря (сам кашель теж не дуже-то приємний).

Набряклість ніг

Коли серце перекачує кров не так інтенсивно, як повинно, вона може застоюватися в венах ніг, що призводить до набряку кінцівок. Крім того, при серцевій недостатності гірше працюють нирки, що теж може виражатися у вигляді набряків.

Втрата апетиту

Накопичення рідини в черевній порожнині з-за серцевої недостатності часто супроводжується дискомфортом у животі і відсутністю апетиту.

Нудота

Нудота, печія, розлад шлунка і біль в області можуть бути викликані проблемами з серцем. Частіше це відбувається у жінок. Звичайно, розлад шлунка може бути зовсім не пов'язане з серцем, але якщо ви знаходитесь в групі ризику – краще зверніться до лікаря.

Підвищена тривожність

Трапляється, що серцевий напад супроводжується вираженою тривогою і почуттям страху смерті. Одужавші після серцевого нападу досить часто розповідають про те, що відчували почуття "приреченості".

Епізоди втрати свідомості

Епізоди різкої слабкості, запаморочення, потемніння в очах, втрата свідомості можуть супроводжувати інсульт (крововилив в мозок). Причиною найбільш важкої непритомності можуть бути порушення функції серця, і тоді втрата свідомості може призвести до летального результату.

У будь-якому випадку навіть при непритомності, після якої вам вдалося відновитися досить швидко, необхідно обстежитися. Якщо у когось з вас трапилася непритомність, негайно викликайте швидку.

Слабкість

За кілька днів до серцевого нападу, а також під час нього, деякі люди відчувають важку, незрозумілу слабкість. Іноді люди відчувають себе настільки погано, що не можуть утримати папір між пальцями.

Шкірний висип

Дослідження показали: у людей з екземою ризик високого тиску зростає на 48%, а ризик високого рівня холестерину – на 29%. Наявність оперізувального лишаю підвищує ризик появи проблем з серцем на 58%.

Задишка

У вас виникає задишка навіть після ходьби? Ви несподівано пережили стан, близький до бронхіальної астми, але цього захворювання у вас не було і немає? Такі симптоми характерні для серцевої недостатності під назвою серцева астма. Небезпечний наслідок серцевої астми – набряк легенів. Терміново викликайте швидку!

Раннє облисіння

Вчені з'ясували, що раннє облисіння і рання сивина у чоловіків до 40 років можуть свідчити про схильність до серцевих захворювань. Це навіть більш вірна ознака проблем з серцем, ніж ожиріння.

Перебої в роботі серця

Ритм серця часто порушується ледь тріпає крильми, то завмирає, то раптом починає скажено битися? Порушення відбувається, навіть коли ви просто лежите на дивані? Причиною може бути остеохондроз, ендокринні захворювання і навіть гострий інфаркт міокарда та ішемічна хвороба серця. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем.

Сечовипускання ночами

Кілька разів за ніч встаєте, щоб сходити в туалет? Може, ви застудилися або ввечері випили забагато чаю? Може, й так. Однак ті ж симптоми дає і розвивається серцева недостатність.

Вночі, коли ви лежите, посилюється приплив крові до нирок, з'являється потреба більш частого сечовипускання. Протягом дня це бажання стримується із-за застою крові у венах.

Нічне апное

Апное являє собою зупинку дихання, що може відбуватися з різних причин. Припинення вентиляції легень більше ніж на 10 секунд вже вважається апное. У тих, хто страждає апное уві сні, такі зупинки можуть тривати по кілька хвилин і виникати 10-15 разів протягом години.

Виникає під час дихальних пауз кисневе голодування і викид в кров гормону адреналіну в момент кожного пробудження призводять до хронічного пошкодження серцевого м'яза.

Пітливість

Холодний піт є досить поширеним симптомом серцевого нападу. Може виявитися, що ви, сидячи в кріслі, раптом покриваетесь потім так, як ніби щойно інтенсивно попрацювали.

Не ігноруйте ці симптоми. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо у вас є хоча б 5 з них!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *