Безконтрольне приймання активованого вугілля небезпечний для здоров’я

Навіть якщо у вашій домашній аптечці ліків зазвичай зовсім небагато, там напевно знайдеться активоване вугілля. Його тримають під рукою про всяк випадок майже в кожному будинку, а випадків таких набереться чимало. Ви з'їли, як вам здається, щось несвіже, випили зайвого, вас замучив — не до столу буде сказано — метеоризм та інші неприємні процеси в організмі… йти до лікаря по таких дрібницях здається зайвим, а ось активоване вугілля — ваш вірний друг, помічник і рятівник, інформує Ukr.Media.

Таблетками потовченого активованого вугілля багато хто намагається знімати зубний наліт і домагатися сліпуче білої посмішки, лікувати пронос або запор, приймають його навіть для зниження апетиту. Аргумент один: якщо і не допоможе, то гірше точно не буде. Дослідження довели: буде, і ще як погано!

Лікування вугіллям діареї викликає запори

Найбільша проблема, викликана безконтрольним прийманням в домашніх умовах активованого вугілля — його передозування, наприклад при діареї. Здається, що одна таблетка допомогти не зможе, тому ми випиваємо мінімум кілька штук, через кілька годин випиваючи ще жменю для закріплення результату. Тим часом гастроентерологи попереджають: вугілля може спровокувати серйозний запор і порушити всмоктування необхідних речовин. А це тягне за собою збій обмінних процесів, зниження імунітету, різку втрату вітамінів і мінералів. І здрастуй, гіповітаміноз!

Боремося з метеоризмом — отримуємо дисбактеріоз

Виводячи з організму необхідні ферменти, активоване вугілля пригнічує корисну мікрофлору, згодом в кишечнику розвивається запальний процес — і ми отримуємо дисбактеріоз. А починалося все зі спроб позбутися метеоризму. Багато хто впевнений, що вугілля як абсорбент здатний поглинати гази, не завдаючи шкоди мікрофлорі. В результаті метеоризм на тлі дисбактеріозу лише посилюється, замикаючи коло і доводячи нас до відчаю і серйозного лікування.

Активоване вугілля загрожує серцю

Безконтрольне приймання активованого вугілля небезпечний і для серцевого м'яза — він виводить з організму необхідний для його нормальної роботи калій і магній. А разом з ними ми втрачаємо і кальцій, який і так часто буває в дефіциті і заповнюється з великими труднощами. Без цих речовин робота серця вже не буде нормальною.

Зловживання вугіллям — вірний шлях до ранньої старості

Вугілля захоплює з собою з організму частину вуглеводів, білків і жирів, йде і корисний холестерин. В результаті шкіра швидше старіє, волосся випадає сильніше, нігті стають ламкими, розвивається гіпоглікемія, що виявляється в нападах слабкості, треморі кінцівок і навіть втрати свідомості. Виглядає при цьому людина виснаженою і постарілою.

Тромбоз може бути викликаний прийманням вугілля

Смертельно небезпечним може виявитися приймання активованого вугілля і при виразковій хворобі кишечника і шлунка — потрапляючи в кров через пошкоджені кровоносні судини, він провокує закупорку і загрожує тромбозом. При виразковому коліті загрожує токсичною дилатацією товстої кишки, а це найнебезпечніше ускладнення такої хвороби.

Лікарі вважають, що популярний метод зниження інтоксикації від зловживань алкоголем за допомогою активованого вугілля в кращому випадку не приносить бажаного результату. Для вбирання токсинів доведеться випити не 5-6, а не менше 30 таблеток вугілля — протверезіти це не допоможе, а роботу кишечника порушить серйозно.

І вже зовсім категорично протипоказаний самостійне приймання активованого вугілля при алергіях різного роду, шкірних захворюваннях і онкології. Найнебезпечніше наслідок домашнього лікування вугіллям — ризик пропустити симптоми серйозного захворювання, посиливши вже наявні проблеми. Як мінімум засіб, який ми вважаємо панацеєю, виявиться марним. А це ніяк не поліпшить ні стан здоров'я, ні настрій.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *