Це клімакс? Ось всі 7 симптомів менопаузи, за якими треба стежити

Мало хто з жінок чекає менопаузу, хоча це природний хід життя і дорослішання. Клімакс-це не показник, що в організмі щось не так. Насправді, це радше сигнал, що тіло слід природному порядку речей, інформує Ukr.Media медицина.

Існує цілий ряд показників початку менопаузи. Ось деякі з найбільш поширених симптомів.

Які етапи менопаузи?

Як правило, жінки входять в менопаузу поетапно. У 60 відсотків жінок самі ранні симптоми менопаузи з'являються до 45 років. Цей етап відомий як пременопауза або менопаузальний перехід. За словами Національного інституту з проблем старіння (NIA), симптоми, пов'язані з цим етапом, зазвичай тривають сім років.

Пременопауза це період з початку нерегулярних менструацій до повного їх закінчення. Менопауза — період в 12 місяців після закінчення останньої менструації. Постменопауза — відразу після менопаузи і до віку у 65-69 років.

Симптоми перименопаузи викликані природними коливаннями жіночих гормонів естрогену і прогестерону. Прояви пременопаузи можуть сильно варіюватися у різних жінок.

Незважаючи на те, що певні симптоми присутні у всіх, одні жінки скаржаться лише на незначні прояви, тоді як інші страждають від частих припливів, збільшення ваги, безсоння, перепадів настрою і багато чого іншого.

Симптоми пременопаузи і менопаузи.

Менопауза це період у житті жінки, коли її яєчники виснажуються і в них перестають дозрівати яйцеклітини. Це означає, що жінка більше не зможе завагітніти, виносити і народити дитину.

1. Нерегулярні менструації або їх припинення.

Оскільки у деяких жінок цикл нерегулярний, більшість експертів пропонують чекати повні 12 місяців після останнього менструального циклу, перш ніж офіційно оголосити, що жінка вступила в період менопаузи.

Але менопауза це не тільки припинення менструацій. Цей етап у житті жінки відзначений і безліччю інших змін. У більшості жінок симптоми старіння і переходу в менопаузу починаються задовго до останнього менструального циклу.

2. Припливи і нічна пітливість.

Пременопауза, так і менопауза характеризуються припливами жару (їх відчуває 50-70 % жінок). Вони викликані недоліком естрогену в організмі, з-за чого змінюється і терморегуляція організму. Припливи можуть виникати вночі і викликати пітливість. Волосся і одяг стають мокрими від поту.

3. Загасання лібідо.

З-за припинення вироблення гормонів знижується статевий потяг – у деяких жінок до нуля. Підвищення лібідо теж зустрічається, але набагато рідше. Жінки можуть страждати від сухості і свербіння піхви або частих вагінальних інфекцій.

4. Порушення сну.

По мірі зниження рівня прогестерону виникає безсоння вночі важко заснути, а вранці важко піднятися. Мучать часті пробудження вночі і, нерідко, кошмари. Вранці жінки відчувають головні болі, а протягом дня сонливість.

5. Психоемоційні порушення.

У цей період життя представниці прекрасної половини стають плаксивими, дратівливими, уразливими, підвищується тривожність і страх перед старістю. В одних може виникнути депресія, в інших – агресія, панічні атаки.

6. Остеопороз.

Так як щільність кісткової тканини знижується, а кістки стають крихкими, з'являється остеопороз. Щоб попередити ускладнення, потрібно вживати більше кальцію і вітаміну D.

7. Забудькуватість.

Жінки, які починають скаржитись на забудькуватість або втрату розумової ясності, повинні подбати про достатній відпочинок і фізичних вправах. Екстремальна забудькуватість або замішання – не типовий симптом менопаузи, тому варто звернутися до лікаря.

8. Зміни зовнішності.

Шкіра в період менопаузи стає сухою, тонкою, в'ялою і тьмяною так як кількість колагену різко знижується. Сильніше проявляються вікові зморшки, стає вираженим целюліт.

Волосся сивіє, тьмяніє, випадає і січеться. Нігті стоншуються, стають ламкими і тьмяними

Як дбати про своє тіло в період менопаузи.

З приходом клімаксу загострюються хронічні хвороби і з'являються нові, тому жінці необхідно ретельно стежити за своїм здоров'ям.

Важливо уникати надмірного споживання солі, продуктів з високим вмістом жиру і червоного м'яса.

Із-за дефіциту жіночих статевих гормонів виникає ризик розвитку таких захворювань, як гіпертонія, стенокардія, атеросклероз, аритмія.

Метаболізм під час менопаузи сповільнюється, тому краще скоротити обсяги споживаної їжі. Помірні заняття спортом допоможуть боротися з депресією і підтримувати тонус організму.

Деякі лікарі рекомендують замісну гормональну терапію. Вона знижує гостроту прояву симптомів клімаксу, і попереджає деякі ускладнення.

Менопауза – це не хвороба, і лікувати її не можна. Подбайте про своє здоров'я і вас чекає ще багато років активного життя!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *