Чи правдивий вислів “померти від страху”?

Вислів "померти від страху" є дуже поширеним. Хто з нас його не вимовляв, описуючи небезпечну і страшну історію, яка з нами сталася? Але ви замислювалися про те, чи може страх бути справжньою причиною смерті людини?

Всі емоції, які з'являються в людському організмі, безпосередньо пов'язані з фізіологією. У момент, коли ми відчуваємо сильний страх, в нашу кров потрапляє висока доза адреналіну. Подібна реакція збереглася ще з давніх часів, коли життя була вкрай небезпечним. Людина не могла розслабитися ні на хвилину, чекаючи в будь-який момент нападу хижака. Тому організм працював так, що при найменшій небезпеці в кров людини вихлюпувалася певна кількість адреналіну, яка дозволяла її швидко тікати від ворога, інформує Ukr.Media.

Однак, одночасно допомагаючи зберегти життя людині, адреналін може завдати серйозної шкоди здоров'ю або навіть спровокувати смерть. Найбільше він впливає на серце, оскільки, чим більше адреналіну вихлюпується у кров, тим ширше відкриваються кальцієві канали, через що серцевий м'яз змушений сильно стискатися.

Якщо людина була сильно налякана, то різкий стрибок адреналіну може викликати аритмію, зниження артеріального тиску, непритомність і навіть смерть. При цьому не варто думати, що такі наслідки загрожують лише людям, які раніше мали проблеми з серцево-судинною системою. Виплеск адреналіну небезпечний навіть для абсолютно здорової людини.

Померти від страху можна не тільки опинившись у ситуації, яка дійсно загрожує вашому життю. Летальний результат можливий, наприклад, при різкому і дуже гучному звуці, неприємному запаху.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *