Як безпечно займатися фітнесом, щоб вберегти себе від фізичних та моральних травм

Займатися фітнесом дуже популярно в нинішній час і аж ніяк не завжди з раціональних причин, інформує Ukr.Media.

Прагнення відповідати стандартам краси не пройшло, як здається через популярність боді-позитиву і розкріпачення свого внутрішнього "я".

Дорогі підписки на фітнес-клуби і дизайнерські рішення для спортивних луків — всі ці речі популяризують спорт не завжди об'єктивно і правильно. Але однак, здоровий спосіб життя — це не просто популярна течія, а й дієвий спосіб допомогти собі стати краще як фізично, так і емоційно.

Ми вирішили згадати для чого взагалі варто займатися фітнесом і як залишатися здоровим в підході до його організації, незалежно від фігури, фінансового становища і реальної потреби в зміцненні організму.

Не варто займатися фітнесом заради чогось чи когось, крім себе

Займаючись фітнесом варто пам'ятати, що це не моральний обов'язок кожного, який необхідно виконати, щоб заслужити щось особливе: похвалу, слідування моді і, звичайно ж, їжу.

Перш ніж почати займатися, необхідно розібратися, навіщо взагалі варто це робити. Зміцнення здоров'я, емоційне розслаблення, підняття самооцінки — набагато приємніші причини, ніж якесь "треба", продиктоване ззовні. Якщо фітнес дається важко, то виникає ще одна помилкова причина: "я буду займатися, щоб спалити калорії, набрані після ситної та некорисної вечері". Кращий підхід — насолоджуватися і тим і іншим. Організм все одно візьме своє, а непотрібні жири будуть спалені при правильних тренуваннях.

Звідси випливає висновок, що займатися фітнесом варто перш за все для себе, а не для того, щоб заслужити винагороду, якою б вона не була.

Відчуття важливіше результату

Багато жінок виснажують себе на бігових доріжках, у фітнес-клубах, бажаючи досягти заповітного ідеалу, при цьому повністю ігнорують те, як їх власне тіло реагує на отриманий стрес. Ще одне мудре рішення при занятті спортом — усвідомлювати, що відбувається з тілом і прислухатися до своїх відчуттів. Керувати своїм власним організмом має бути легко і приємно, коли знаєш, як він функціонує.

Виснажливі тренування можуть принести більше шкоди, ніж користі, якщо не звертати увагу на біль, втому, і можливі побічні ефекти. У кожній вправі є ефективна сторона, та, заради якої її варто виконувати, і небезпечна зона, увійшовши в яку можна нашкодити своєму організму. Саме тому, перш ніж обрати для себе той чи інший комплекс вправ, необхідно розібратися, яку групу м'язів він задіює, а яка повинна при цьому залишатися розслабленою і незадіяною. Розуміючи це, варто пам'ятати ще й той факт, що будь-які заняття вимагають часу, тому абсолютно нераціонально очікувати вражаючого результату після першого тижня тренувань.

Можливість виконувати вправу — це свого роду дар

Грамотний підхід до фітнесу відкриває шлях до єднання зі своїм тілом. Необхідно зізнатися собі в тому, що фізично важко в цей момент, а чим по праву можна пишатися. Подяка своєму тілу за можливість виконувати ті чи інші вправи — дуже важливе емоційне підживлення, яке робить процес тренувань кориснішим і ефективнішим. Якщо необхідно досягти результату, який в цей момент неможливий, найкраще правильно поставити собі мету і рухатися до неї, не забуваючи робити вправи, які приносять задоволення від усвідомлення, що тіло може виконати їх і досить непогано.

Вправи не мають бути нудними

Робота на виснаження, як вже було сказано вище — це нерозумний підхід до тренувань. Фітнес повинен і може приносити задоволення, якщо не забувати мотивувати себе. Виконуючи різні комплекси вправ кожне тренування, пробуючи абсолютно нові підходи, використовувати елемент гри і, звичайно ж, не забуваючи про креативність, можна залучити своє тіло в захоплюючу і приємну пригоду, результат від якої буде набагато ефективніше, ніж від звичайного силового навантаження.

Не варто вимагати від себе неможливого

Кожен раз, складаючи собі програму тренувань, необхідно пам'ятати, що всі вправи мають бути виконанні. Набагато краще вдосконалювати себе фізично і морально, поступово збільшуючи навантаження, або чергуючи прості вправи зі складними. Після кожного інтенсивного комплексу, необхідно давати тілу невеликий відпочинок, виконуючи розслаблюючі вправи, що відновлюють дихання і дають відпочинок м'язам, які були задіяні до цього.

Під час фітнесу не варто думати про схуднення

Гнатися за ідеєю схуднення — це один з найгірших способів займатися спортом, який згодом приносить тільки розчарування. Саме тут так легко втратити зв'язок з тим, що насправді необхідно організму і що при цьому відчуває тіло. Тому найкраще не думати про те, скільки кілограмів можна втратити, в результаті, а про те, як зміцнити свій організм, щоб виснажлива дієта не привела до сумних наслідків. Варто перетворити фітнес в задоволення, в одну з активностей, якими приємно займатися з регулярною частотою, тоді нав'язлива ідея схуднення покине вас, даючи тілу можливість отримати все необхідне від тренувань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *