Як схуднути, якщо при дефіциті калорій вага не змінюється

Отже, ви вирішили почати нове життя і скинути вагу. Прочитали статті на цю тему, переглянули акаунти соціальних мереж людей, які досягли успіху в цьому. Здається, що інформація отримана і зрозумілі кроки, але після вжитих дій вага все одно не йде. Практикуючі дієтологи сходяться на думці, що є, щонайменше, 5 об'єктивних причин, які не дають організму втрачати зайві кілограми, інформує Ukr.Media.

Ви поспішаєте

Стрімке схуднення за допомогою виснажливих дієт неминуче веде до проблем зі здоров'ям. Дієтологи радять будувати процес схуднення так, щоб втрачати в тиждень не більше 1% маси тіла.

Якщо вага людини 80 кг, то в тиждень худнути без наслідків можна не більш ніж на 800 грамів. Це буде дуже хорошим результатом.

Щоб йшов саме жир, а не м'язова маса, ви повинні виконувати комплекс вправ і стежити за кількістю з'їденої їжі та її якістю. В ній повинно бути грамотне співвідношення білків, жирів і вуглеводів.

Неправильно оцінюєте розмір порцій і калорійність

«А ось покладу я ще трохи спагеті і зверху додам тертого сиру», — думаємо ми перед обідом. У підсумку виявляється, що їжі в тарілці на 2 порції, а калорій на 300 більше, ніж потрібно.

Часто люди недооцінюють обсяг споживаної їжі і переїдають, тому при підрахунку калорій необхідно використовувати кухонні ваги. Хоча б перший час, поки не розвинений окомір і ви не можете визначити, де 30 грамів горіхової пасти, а де 80.

Пам'ятайте, один укус булочки, чашка кави з вершками — все це калорії. Якщо підрахувати ввечері кількість, можливо, ви побачите, що воно набагато більше, ніж потрібно.

Справа може бути в набряках

Фізичне навантаження, зміна звичної поведінки, обмеження в їжі — це вихід зі стану комфорту. А під час стресу виділяється гормон стресу кортизол. Він уповільнює процес спалювання жирів і викликає набряки.

Послухайте приємну музику, почитайте цікаву книгу.

Сходіть на віртуальний шопінг, погортайте сторінки інтернет-магазину. Танці під улюблену музику — прекрасний спосіб скинути негативні емоції. Робіть все, що сприяє гарному настрою, комфорту.

Слідкуйте за питним режимом — нестача води уповільнює метаболізм. Ми часто думаємо, що відчуваємо почуття голоду, а насправді це спрага. Щоб не було набряків, пийте чисту воду, обмежте споживання солоних і гострих продуктів.

І від стресу, і від набряків добре допомагає помірне фізичне навантаження — велосипед, ходьба. Якщо набряки виникають постійно — зверніться за консультацією до лікаря.

Необхідна кількість калорій — цифра не постійна

Дієтологи радять відмовлятися від шкідливих продуктів повільно. Поступово знижуйте калорійність, за рахунок зменшення обсягів їжі. Наш організм в процесі еволюції виробив звичку пристосовуватися до обмежених прийомів їжі. Ви знижуєте кількість калорій, організм починає витрачати менше навіть в стані спокою.

Недолік складних вуглеводів

Є дієти, при яких забороняється вживання білка разом з вуглеводами рекомендується приймати виключно білок. Дієтологи сходяться на думці, що без шкоди дотримуватися такої дієти можна нетривалий час, 3-5 днів. З метою "струсити обмін речовин".

Довго відмовляти організму у вживанні вуглеводів не можна, особливо складних. Всі обмеження і виключення повинні стосуватися тільки простих вуглеводів, які містяться в більшості солодощів, печиві.

Складні вуглеводи беруть участь в обмінних процесах, в тому числі і в жироспалюванні. Плюс, при їх відсутності, виникає кетоз. Виникає занепад сил, сприйнятливість до інфекцій, погіршується працездатність нирок.

Складні вуглеводи це клітковина, а її вживання разом з білком корисне і необхідне. Спільно з іншими речовинами вона віддає енергію на довгий час. Тому насичення після вживання складних вуглеводів з білковими продуктами настає швидше і триває довше. Отже, не буде зривів.

Проаналізуйте, які помилки з перерахованих є у вас. Наберіться терпіння, запитайте себе ще раз, для чого необхідно скинути вагу. Головна мета — міцне здоров'я, яке необхідне для повноцінного життя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *