Якщо ваші руки і ноги холодні навіть у теплу погоду, якщо вам буває важко зігрітися – не ігноруйте цей симптом організму. Це може свідчити про серйозні захворювання

Анемія

Вам цікаво, чому ви завжди мерзнете? Однією з причин може бути анемія. Це стан, коли у вас недостатньо здорових червоних кров'яних тілець, щоб забезпечити організм достатнім рівнем кисню. В результаті ви почуваєтеся втомленими, слабкими, у вас часто запаморочення та вам не вистачає дихання. Вам часто може бути холодно, особливо мерзнуть руки та ноги. Цю проблему можна виправити, якщо правильно скорегувати раціон, а також за допомогою прийому біологічно активних добавок, інформує UkrMedia.

Гіпотиреоз

При цьому захворюванні щитовидна залоза не виробляє достатньо гормонів. Це може зробити вас надмірно чутливим до холоду. Ви також можете мати болі суглоби, запор, суху шкіру та збільшення ваги. Симптоми можуть тривати роками, поки не буде встановлений правильний діагноз

Гіпотиреоз може бути викликаний багатьма речами, у тому числі хворобою або лікуванням інших захворювань. Ваш лікар може призначати штучні гормони, щоб замінити ті, які ваш організм не виробляє.

Хвороба Рейно

Це стан, при якому кровоносні судини на руках надмірно реагують на холодну температуру або стрес. Під час нападу, який зазвичай триває від кількох хвилин до години, вони звужуються і обмежують кровопостачання. В результаті пальці холодні та онімілі, і вони можуть бути білими або синіми. Коли кров повертається, ви можете відчувати біль у пальцях. Медицина може полегшити симптоми та запобігти пошкодження тканин. Вам може знадобитися операція, якщо це важкий випадок.

Захворювання нирок

Діабет та високий кров'яний тиск часто викликають захворювання нирок. Токсини та відходи можуть накопичуватися до небезпечних рівнів, оскільки ваші нирки погано справляються з фільтрацією крові. Це може знизити температуру тіла та викликати інші проблеми. Захворювання нирок також пов'язане з анемією, при якій людині холодно навіть тоді, коли навколо досить тепло. Якщо правильно підібрати лікування, то ваш стан суттєво покращиться.

Діабет типу 2

Це захворювання часто супроводжується анемією та проблемами з нирками та кровообігом, що може змусити вас постійно мерзнути. Реакція нервової системи на діабету може також спричинити постійне відчуття холоду. Контроль рівня цукру в крові, зміна способу життя і лікування можуть допомогти.

Захворювання периферичних артерій

Це трапляється, коли бляшка звужує ваші артерії і ускладнює притік достатньої кількості крові до ніг та рук. Якщо одна нога набагато холодніша, ніж інша, особливо якщо є болісні відчуття, оніміння або слабкість, це може бути ознакою захворювання. Потрібно негайно звернутися до лікаря, якщо ви помітите ці симптоми. Зміни в харчуванні та фізичному навантаженні іноді можуть допомогти, але ваш лікар може запропонувати ліки, а іноді й операцію.

Нервова анорексія

Це розлади харчування, що призводить до різкого скорочення кількості калорій і може зробити вас небезпечно худим. Відсутність жиру в організмі може спровокувати постійне відчуття холоду, особливо в руках та стопах. Цей стан може бути небезпечним для життя. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви думаєте, що у вас або у близької людини є підозра на це захворювання.

Грип

Грип – це вірус, який вражає все ваше тіло, включаючи ваш ніс, горло і легені. Ви можете мати високу температуру і озноб, головний біль, біль у м'язах, кашель та слабкість. Це дуже небезпечна хвороба, особливо для дітей та людей похилого віку. Допомогти може щорічна вакцину проти грипу.

Периферична нейропатія

Якщо ви завжди змерзаєте у ноги, але вони не холодні на дотик, це може бути ознакою периферичної нейропатії. Вона часто починається з пальців ніг і рухається догори по нозі. Це трапляється, коли травма або стан здоров'я пошкоджує ваші нервові закінчення. Діабет є теж часто причиною цієї проблеми. Ви також можете захворіти через інфекції, захворювання печінки або нирок, або коли не отримуєте достатньо вітамінів або контактуєте з токсичними хімікатами.

У вас дефіцит вітаміну B12

Недостатній рівень вітаміну В12 може змусити вас відчувати холод. Ви можете отримати вітамін B12, коли ви їсте курку, яйця та рибу. Деякі зернові та інші продукти також містять вітамін В12.

Майте на увазі, що не завжди можна отримати достатньо B12, навіть якщо ви їсте правильну їжу. Деякі люди мають проблеми з поглинанням вітаміну через хворобу або ліки, які вони приймають.

Недостатній рівень заліза

Без потрібної кількості заліза ви можете отримати "залізодефіцитну анемію", яка змусить вас постійно мерзнути. Цей стан може бути викликаний крововтратою, поганою дієтою або тому, що ваше тіло погано засвоює залізо. Найкращим джерелом є червоне м'ясо, але це також стосується птиці та риби. Залізо міститься також в хлібі і крупах, горосі, соєвих бобах, а також в темно- листовій зелені.

Гіпопітуітаризм

Це трапляється, коли ваша гіпофіз виробляє недостатньо гормонів. Одним з типових симптомів є те, що ви чутливі до холоду або вам важко зігрітися. У вас також може бути анемія, втрата апетиту і втрата кількох кілограм. В такому випадку зверніться до лікаря за призначенням терапії.

Ліки

Деякі препарати можуть мати такий побічний ефект, що ви постійно будете змерзати. Бета-блокатори, наприклад, допомагають серцю розслабитися. Але ви також можете відчувати запаморочення, втоми, нудоту і холод у руках і ногах. Поговоріть зі своїм лікарем. Він може запропонувати вам перейти на інші ліки або зменшити дозування

Вживання алкоголю

Алкогольні напої спочатку зігрівають, тому що кров розширює кровоносні судини. Але дуже швидко температура тіла буде падати. Алкоголь також пригнічує ту частину вашого мозку, яка регулює температуру тіла. У холодну погоду це може спричинити стан гіпотермії.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *