Небезпека використання простроченого сонцезахисного крему

У житті бувають екстремальні ситуації, під час яких нам потрібна впевненість у тому, що наші захисні механізми працюють. Наприклад, поліцейський повинен знати, що його бронежилет перевірений і працює. Точно так же глибоководний нирець хоче бути впевненим, що його дихальний апарат повністю функціонує, інформує Ukr.Media.

Але деякі люди схильні ігнорувати ризик, коли небезпека не є чимось відчутним. Яскравим прикладом цього є вплив сонця. Звичайно, ми могли б натерти одну або дві краплі сонцезахисного крему, якщо ми йдемо на пляж протягом дня, але чи багато хто з нас дійсно знає, чи працює цей лосьйон або спрей? Це важливе питання.

Небезпечні ультрафіолетові промені сонця (UVA і UVB) можуть привести до опіків, передчасного старіння і раку шкіри (включаючи агресивну злоякісну меланому). Грати швидко і вільно з захистом шкіри нерозумно.

Є кілька способів забезпечити вам максимальний захист від вашого сонцезахисного крему:

 • По-перше, нанесіть лосьйон щедро, часто і не менш ніж за 20 хвилин до виходу на вулицю.
 • По-друге, переконайтеся, що ваш сонцезахисний крем не закінчився. Сонцезахисний крем втрачає свою силу на протязі декількох років, зменшуючи свій фактор захисту від сонця (SPF).
 • На жаль, визначити термін придатності сонцезахисного крему не завжди так просто, як для інших продуктів, таких як продукти харчування і ліки. Деякі сонцезахисні креми мають дату, надруковану на етикетці, але не всі, і включення дати закінчення терміну придатності є необов'язковим для виробників; вони стверджують, що їхня продукція буде залишатися ефективною протягом двох-трьох років.

  Хоча корисно знати, що на ринку є перевірені продукти, відсутність остаточних термінів придатності все ще може викликати плутанину у споживачів.

  Ось кілька способів визначити, наскільки ефективний ваш сонцезахисний крем:

  • Шукайте термін придатності. Незважаючи на те, що терміни придатності не потрібні, деякі виробники сонцезахисних кремів все одно вважають за краще їх включати.
  • Не використовуйте сонцезахисний крем останні три роки. Якщо пройшло більше трьох років з тих пір, як ви його купили (або, якщо ви не пам'ятаєте, коли ви його купили), йдіть і викиньте його. Просто обов'язково купіть новий сонцезахисний крем. Коли ви це зробите, напишіть дату покупки на пляшці, щоб ви могли краще стежити за тим, як довго вона у вас була.
  • Замініть сонцезахисний крем раніше, якщо він зберігався в гарячому місці. Спека змушує сонцезахисний крем деградувати і втрачати свою силу. Якщо ви зберігали свій запас в машині або пляжній сумці, краще купити новий запас раніше.
  • Позбавтеся від будь-якого сонцезахисного крему, який змінився за кольором, запахом або консистенцією. Часто це ознаки того, що продукт втрачає свою ефективність.
  • Не купуйте оптом. Завжди добре мати під рукою додатковий сонцезахисний крем. Але покупка занадто великої кількості пляшок відразу збільшує ваші шанси мати одну, яка може погіршитися до того часу, коли ви її використовуєте. Викидання прострочених, невикористаних пляшок сонцезахисного крему — це гроші на вітер і шкодить навколишньому середовищу.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *