Ось що станеться з вашим тілом, якщо забувати про розтяжку після тренування

За останні роки багато людей вимушено стали вести більш нерухомий спосіб життя і вирішили шукати порятунок в заняттях спортом. Однак треба знати кілька нюансів, щоб випадково не нашкодити собі, інформує Ukr.Media.

Розтяжка — найважливіша частина здорового тренування, і її пропуск може привести до неприємних наслідків, в тому числі до навантаження на групи м'язів, які не здатні витримувати підвищену напругу.

"Гнучкість важлива, тому що вона дозволяє м'язам і суглобам працювати в повному діапазоні рухів".

Фахівці перерахували проблеми, що виникають через нехтування розтяжкою.

Неправильна постава

Багато людей більшу частину дня проводять в сидячому положенні, в якому виявляються сильно напружені м'язи верхньої частини тіла. І якщо в цьому випадку ще й не робити розтяжку після тренувань, то незабаром можна відчути серйозний дискомфорт через зіпсовану поставу.

"У людини розвивається м'язовий дисбаланс, що підсилює біль, бо деякі м'язи коротшають. Зрештою це призводить до перевантаження нервової системи".

Більша ймовірність отримати травму

Якщо ви не розтягуєтеся, ваші м'язи більше не знаходяться в стані, яке фізіотерапевти називають оптимальним співвідношенням довжини і напруги. Тобто навантаження на м'язи розподіляється неправильно, що призводить до травм і захворювань, наприклад розтягування, тендиніту — запалення сухожиль. У довгостроковій перспективі це може викликати артрит, тому що через обмежену гнучкість суглоби рухаються не так, як повинні.

Ви не зможете показувати кращі результати на тренуваннях

Розтяжка — важливий етап, завершення тренування і вона готує тіло до наступного заняття. Погана гнучкість може знизити спортивні результати і погіршити координацію, що значно ускладнить виконання різних вправ.

Також фахівці відзначають, що з віком спосіб життя стає все більш нерухомим, а м'язи і суглоби слабшають, що призводить до зменшення діапазону рухів. Боротися з цим також допомагає розтяжка.

Як правильно розтягуватися

Динамічну розтяжку (наприклад крокуючі випади) краще робити на початку, щоб розігріти тіло. А статичну — після, так як вона допомагає тілу охолонути. При цьому в кожній позі потрібно перебувати не менше 30 і не більше 90 секунд. Для посилення ефекту на занятті можна використовувати спортивний валик. Фахівці рекомендують приділяти розтяжці 5-10 хвилин навіть в дні, вільні від тренувань.

"Якщо ви розтягуєтеся лише два рази на тиждень, ви можете запобігти травмам, але не побачите бажаного ефекту, який розтягування може дати вам у довгостроковій перспективі".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *