Пішохідні прогулянки та їзда на велосипеді допомагають жінкам прожити довше

У жінок, які займаються спортом і знаходяться в хорошій формі, ризик смерті від раку, хвороб серця набагато нижчий, ніж у жінок, які мають труднощі з виконанням вправ, інформує Ukr.Media.

Про це іспанські вчені з університетської лікарні Ла-Корунья розповіли на щорічній конференції Європейської асоціації серцево-судинної візуалізації EuroEcho 2019.

Раніше інформація про користь фізичної активності для жінок була порівняно скромною, оскільки учасниками більшості подібних досліджень були чоловіки.

Дослідники проаналізували дані 4714 дорослих жінок, середній вік яких становив 64 роки. Учасниці пройшли обстеження на серцево-судинні захворювання.

Жінки мали пройти тест на біговій доріжці, а потім бігти, за можливістю, з більшою інтенсивністю, до межі власних сил.

«Учасниці, які перебували в хорошій формі, змогли впоратися з еквівалентом підйому по чотирьох сходових прольотах за 45 секунд або дуже швидкому підйому по трьох прольотах», — розповів провідний автор дослідження доктор Хесус Петейро (Jesus Peteiro).

Цей підйом без зупинки на перепочинок становить 10 метаболічних еквівалентів (МЕТ). Далі дослідники порівнювали жінок, які досягли 10 MET або більше, з тими, хто не впорався з навантаженням.

Протягом наступних 4,5 років спостереження 345 учасниць дослідження померли від хвороб серця, 164 від раку і 203 від інших причин. Щорічний рівень смертності від хвороб серця був майже в чотири рази вищий серед жінок, які не займалися спортом, у порівнянні з жінками в хорошій формі (2,2% проти 0,6%), від раку — у два рази вище (0,9% проти 0,4%), від інших причин — більш ніж в чотири рази вище (1,4% проти 0,3%).

«Ми думаємо, що важливіше змінити спосіб життя, ніж просто ненадовго приєднатися до фітнес-клубу.

Для зміни способу життя слід змінити розпорядок дня, зробивши його більш активним. Наприклад, вирушити на роботу пішки, на велосипеді або на громадському транспорті завжди краще, ніж на автомобілі», — зазначив Хесус Петейро.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *