Після пологів і при грудному вигодовуванні випадає волосся: чи потрібно хвилюватися

"Після народження малюка у мене стало дуже активно випадати волосся, що робити?", "Що сталося?! Чому після виходу з пологового будинку на гребінці щодня величезний пучок волосся?!" — такі скарги можна почути від 40-50% молодих жінок, які нещодавно знайшли щастя материнства, інформує Ukr.Media.

Дорогі матусі, не хвилюйтеся завчасно: у більшості випадків посилена втрата волосся після пологів — процес цілком природний, тимчасовий і оборотний, тож лікування облисіння вам навряд чи знадобиться.

Чому у молодої мами випадає волосся?

Людське волосся підпорядковується певним "життєвим законам". Так, 90% волосся в наших зачісках постійно росте, а 10% перебувають у стадії спокою і за кілька місяців поступово випадають, щоб звільнити місце для росту нового. У результаті волосся регулярно оновлюється. До 100 волосинок на день: така норма втрати волосся вважається природною.

Що відбувається під час вагітності? Гормональний рівень підвищується, зростає вироблення естрогену, і те волосся, яке має випасти, не поспішає це робити, оскільки отримує посилене підживлення.
Але ось дитина народилася, гормональний фон жіночого організму прийшов у норму; волосся, у якого "термін життя" давно закінчився, починає випадати все разом, особливо за відсутності грудного вигодовування.
А якщо врахувати, що за дев'ять місяців виношування малюка в стан спокою переходять до 50-60% волосся — зрозуміло, втрата відбувається дуже інтенсивно і турбує жінку.

Для відновлення звичайного балансу зростаючого і "сплячого" волосся може знадобитися від 6 місяців до року. І раніше цього терміну думати про лікування облисіння не слід, хоча консультація хорошого лікаря-трихолога в жодному разі не буде зайвою. Річ у тім, що гормональний фон жіночого організму до і після пологів далеко не ідентичний; відповідно, волосся може змінити текстуру, припинити або почати крутитися, стати тоншим або грубішим, сухішим або жирнішим. Фахівець порадить, як краще доглядати за шевелюрою, що змінилася.

Як допомогти волоссю під час і після вагітності

Отже, ми визначилися: масове випадіння волосся після пологів — процес природний. Але якщо на гребінці залишаються клапті в період виношування дитини, сприймайте це як тривожний сигнал! Значить, організму чогось бракує: вітамінів, мінералів; можливо, справа в артеріальній гіпотензії або низьких гемоглобінових показниках. Розкажіть про проблему своєму гінекологу, і лікар знайде спосіб виправити становище.

Після того, як малюк з'явився на світ, ставтеся до свого волосся якомога дбайливіше:

  • не затягуйте його в хвіст або тугу косу, не мучте шпильками, носіть вільні зачіски;
  • мийте шампунями з вітамінними добавками, особливо корисний у цей час біотин;
  • не зловживайте надто гарячою водою під час миття та жорсткими гребінцями чи щітками для волосся;
  • на деякий час забудьте про фен, "праску" і плойку;
  • приймайте полівітаміни, розроблені спеціально для молодих мам;
  • їжте фрукти, віддавайте перевагу продуктам із вітамінами B, C і E, залізом і цинком, пийте багатий на флавоноїди зелений чай.

Не забувайте про регулярне відвідування терапевта і гінеколога. Доти, доки гормональний баланс повністю не вирівняється, лікарський нагляд необхідний.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *