Що станеться з вами, якщо робити по одному підтягуванню кожен день

Якщо ви підтягуєтесь з легкістю більше 10-15 разів — сміливо закривайте статтю. Сьогодні ми поговоримо про звичайних людей, які б хотіли покращити свої фізичні показники, але не мають на це достатньої кількості часу, інформує Ukr.Media.

Ефект метелика

Ефект метелика — вкрай цікава річ. Цей термін використовується в природничих науках вже більше десятка років для опису ситуації, в якій до масштабних результатів (наслідків) призвела зовсім незначна, на перший погляд, дія.

Наприклад, канонічна концепція має на увазі, що лише один помах крил тендітного метелика може призвести до значних змін у кліматі — зливових дощів, зсувів. На перший погляд звучить досить марно — як помах крил метелика може спричинити зливи? Але якщо вдатися в суть краще, стає зрозуміло, що кожна незначна дія, виконана зараз, може спричинити масштабні зміни в майбутньому — кинуте насіння під вікно будинку може прорости в паросток, який призведе до тріщини будинку і прискорить руйнування. Прикладів в історії безліч — можете легко перевірити самі.

Головне — це зрозуміти, що ваше життя така ж історія і зробивши сьогодні лише один крок, замість нуля, ви можете отримати величезні дивіденди.

Наприклад, у січні 2016 року Німецькі вчені провели масштабний аналіз, який показав, що люди, які проживають у будинках без ліфта, на другому поверсі, набагато рідше (на 18-20%) страждають від проблем із серцем. Здавалося б, що може дати одне підняття сходовим прольотом? Воно здатне зміцнити серцевий м'яз та захистити від нападу.

Прості дії зустрічаються нам щодня — потрібно лише виявити їх і виконати, якщо ви потенційно хочете отримати добрий ефект.

Сьогодні ми погоримо про реальні ефекти того, що може статися, якщо в підтягування ви зрушите нулик на користь одиниці (одного повторення).

Нейром'язовий зв'язок та кількість повторень

Нейром'язовий зв'язок, якщо говорити простими словами, це зв'язок вашого мозку та м'язів. Якість нейром'язового зв'язку визначається швидкістю м'язового скорочення та силою. Це означає, що для того, щоб стати трохи сильнішим і швидшим, потрібно не тільки збільшити м'язи, але й покращити нейром'язовий зв'язок.

Наприклад, якщо ви колись ходили на бокс, ви знаєте, що бити лівою (якщо ви правша) практично неможливо — ви ніби не знаєте, як це робити, рука вас не слухає. М'язи лівої та правої руки зазвичай не відрізняються за силою більше 3-5% — звідки ж така різниця у силі удару? У нейром'язовому зв'язку — мозок знає, як керувати правою рукою, тому що ви щодня показуєте йому це. Але позаймавшись 2-3 місяці, не додаючи у вазі та силі, ліва (та й права) рука починає бити сильніше — і знову нейром'язовий зв'язок зміцнився. Те саме відбувається з жонглюванням або ходінням канатом — спочатку ви не знаєте що робити і просто не встигаєте ні реагувати, ні щось виконувати. Але згодом нейронні імпульси посилюються.

Найцікавіше, що для цього не потрібно одягати шолом професора Ксав'єра з людей ікс — достатньо виконувати одну і ту ж дію з високою частотою протягом певної кількості часу.

Наприклад, якщо ви не можете переступити в підтягуваннях 1-4 повтори, виконуючи одне підтягування, але щодня, вже через 3-4 тижні ви зможете побити свій рекорд, оскільки рух для мозку звичний — ви напрацювали нейром'язовий зв'язок (протоптали стежку, якщо хочете).

Цей спосіб чудово працює і з вагою.

Сила удару

Хороший, сильний швидкісний удар — це те, що навряд чи стане в нагоді 99% чоловіків, але мати його хотілося б багатьом. Це як лопата в багажнику взимку — сподіваємося, що не стане в нагоді, але покласти варто.

Як же збільшити силу удару тому, хто не відвідує секції та тренажерні зали? Існує маса книг на цю тему та відео від домашніх Тайсонів — кожен вигадує унікальну методику, хоча насправді все просто.

По-перше, ви повинні поліпшити силу удару за допомогою звичайного відпрацювання повітрям, щоб мозок зрозумів, що ви від нього хочете і напрацював зв'язок.

По-друге, нам потрібно покращити вибухову силу. Поняття сили та вибухової сили досить схожі. Стосовно піднятої ваги вони мало помітні. Яка різниця, вичавіть ви штангу в 100 кг за 1.5 секунди або за 0.8-1.2 секунди? Для підсумкових кілограмів — жодної. Але для швидкісно-силових (боксу, боротьби) видів спорту різниця величезна.

Тренувати вибуховий імпульс всієї верхньої частини тіла з легкістю можна на турніку — для цього потрібно модифікувати виконання вправи. Кардинальна відмінність полягає в тому, що ви повинні повиснути на перекладині і почати рух не плавно, ніби відпускаєте зчеплення, поступово включаючи м'язові волокна зі збільшенням зусиль, а різко, ніби висмикуючи поперечину зі стійок турніка.

Так, опис дещо абстрактний, але саме в цьому і є відмінність тренування сили та вибухової сили (швидкості). На скільки можна збільшити силу удару, виконуючи одне вибухове підтягування щодня? Все залежить від рівня. Майку Тайсону це дасть примарне і мізерне поліпшення, але новачкові, який щойно прийшов у зал — це дає багато. Контрольний удар по груші стає щільнішим і сильнішим, на відміну від початкових "тичків".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *