Тато чи мама — від кого діти успадковують розумові здібності

В інтернеті повно повідомлень про те, що дитина успадковує інтелект виключно від мами. Але є і зворотні твердження — про передачу "інтелектуальних генів" по батьківській лінії, інформує Ukr.Media.

Інтелект — здатність мозку до обробки інформації, що надходить. До нього відносять логіку, пам'ять, здатність до навчання, творчі здібності, навички планування, вирішення проблем і розпізнавання емоцій. Ціла комбінація когнітивних і психологічних процесів.

Психогенетики вважають, що індивідуальні відмінності в інтелекті дійсно успадковуються — на 50%. Поки що вчені виділили 52 гени, які впливають на розумові здібності. Три з них відповідальні за формування та роботу нейронів і пов'язані зі швидкістю передачі сигналу в головному мозку.

Є серед 52-х ті, що пов'язані з конкретними здібностями. Наприклад, людина з певним типом гена KIBRA краще запам'ятовує інформацію. Розташовані виділені 52 гени не в мітохондріальній ДНК (якби вони передавалися тільки по жіночій лінії, було б так). А взагалі, "генів розумових здібностей" тисячі, вченим тільки належить їх вивчити.

Тому не варто довіряти сенсаційним заявам про передачу інтелекту лише від матері чи батька. Дитина успадковує його від обох батьків. Цікаво, що тут існує лінійне зростання успадкованості. Імовірність, що інтелект немовляти буде таким самим, як у батьків у його віці, становить 20%, у підлітковому віці — вже 40%, а в дорослому житті — цілих 80%.

Гени-генами, але не менше, ніж вони, на розумовий розвиток малюка впливає середовище. Вчені виокремлюють 4 ключові чинники розкриття здібностей: 1 — фізична активність і правильне харчування, 2 — виховання самоконтролю, 3 — близькі та довірчі стосунки в сім'ї, 4 — творчість. Створюйте діткам правильну атмосферу, і вони обов'язково вражатимуть вас успіхами!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *