Тренування і реабілітація після травм: як повернутися до занять спортом

Якщо ви потрапили в серйозну аварію, або маєте важкі ушкодження, то рекомендуємо порадитися про травми з лікуючим і спортивним лікарем. До всіх порад додавайте специфіку саме вашої травми, а також поради лікаря і тренера, інформує Ukr.Media.

Запорука швидкого відновлення після травми — в ступені її легкості

Звичайно ж, краще взагалі не травмуватися, але чи є в цьому світі хоч одна доросла людина без шрамів? Якщо не уникнути травмування, ви повинні вміти згрупуватися таким чином, щоб мінімізувати наслідки. Не можна все проконтролювати, але у ваших силах працювати над собою, щоб травми мали якнайменші наслідки. Регулярно тренуйтеся, робіть розтяжку та обов'язково включайте в заняття розминку.

Коли можна приступати?

Відповідь очевидна — коли це дозволить лікар. І краще, якщо це буде спортивний лікар. Адже не кожен лікар в поліклініці розуміє специфіку спорту, яким ви займаєтесь. Зазвичай вони керуються самим популярним уявленням про спорт: побігати на доріжці, пограти у волейбол і так далі. Тому і роблять рекомендації на основі цих даних. А ви тим часом плануєте бігти півмарафон на цих вихідних.

Якщо ви взагалі не зверталися до лікаря, вирішивши, що травма несерйозна, то доведеться сподіватися тільки на себе. Не біжіть до штанги, як тільки відчули полегшення. Краще почекайте хоча б тиждень-два, а цей час присвятіть щоденній зарядці та розтяжці.

Перше тренування

Почніть тренування з гарного розігрівання і розминки. Не халтурити! Хочеться швидше відновитися після перерви? Але плавне входження в ритм — це і є відновлення.

Звичайно ж, перше тренування залежить від характеру вашої травми. Після переломів і вивихів навантаження на травмовану кінцівку не повинно перевищувати половини вашої норми.

Якщо мова про розтягування або удар, то приблизне навантаження повинно бути не більше 60-70%. Як же розрахувати все це? Орієнтуйтеся на вагу гантелей, кількістю повторень (кіл) і загальної тривалості тренування. У сучасних додатках є дуже зручні лічильники навантаження — тепер можна орієнтуватися і за ними.

Відкладіть ізольовані вправи на м'язи, пов'язані з травмою. Поступово «розробляйте» їх за допомогою вправ на суглоби або вправ без ваги. Тоді навантаження правильно розподілиться між здоровими та травмованими м'язами.

Багато хто не любить тренажери, а віддають перевагу вільним вагам. А вони розроблені з метою мінімізувати травми. Стоячи під штангою дуже просто зробити технічну помилку, а враховуючи вашу перерву і стан здоров'я, це може спричинити ще більш серйозні порушення. Тому на перших тренуваннях краще займатися на тренажерах.

Відчули напругу? З'явилася задишка, запаморочення, слабкість? Зупиніться.

Екіпіровка

На щастя, нинішнє екіпірування дозволяє досить швидко повернутися до тренувань. Ви можете активно ним користуватися: еластичні супорти для суглобів, спеціальні пояси й щитки — все це можна легко купити. Застарілі еластичні бинти, звичайно, теж хороші, але сучасні товари для відновлення вже на порядок вищі та ефективніші.

Як ще допомогти собі?

Якщо порівняти людину з поламаним парканом, то стане зрозуміло, що чим більше якісного і корисного будматеріалу надійде, тим краще. Тому правильно харчуйтеся, приймайте потрібні вітаміни, дотримуйтеся норми споживання білка і мікроелементів — все це «будматеріал», який так потрібен.

Добре впливають різні процедури для догляду, баня/сауна і масаж — про це краще порадитися з лікарем, іноді бувають протипоказання.

І останнє

Іноді вам буде здаватися, що ви починаєте з нуля, особливо, якщо перерва була довгою. Але це не так. При хороших регулярних заняттях ви підтримуєте організм, рухливість суглобів, обмін речовин та інше. Ваші м'язи не згорять за два місяці повністю, ваша рухливість не розтане, як сніг, а техніка виконання вправ не зникне. Повернувшись до тренувань ваш минулий досвід допоможе вам, і тіло відгукнеться!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *