Вчені довели, що мотиваційні фрази фітнес-тренера сприяють ефективнішим тренуванням

Вчені вирішили перевірити, як фрази, якими користуються інструктори з фітнесу, мотивуючи учасниць, впливають на психологічний стан жінок після відвідування занять, інформує Ukr.Media.

Вчені з Північно-західного університету (США) провели цікавий експеримент, в якому взяло участь понад 200 студенток.

Учасниць експерименту поділили на 2 групи. Тренування в цих групах тривали 16 хвилин. Музика, приміщення, набір вправ були однаковими, а відмінність полягала в коментарях тренера.

В одній групі дівчатам говорили такі слова:

  • "Думайте про те, що ви стаєте сильнішими!"
  • "Ця вправа необхідна для зміцнення м'язів ніг!"
  • "Ці м'язи допоможуть вам стрибати, бігати на довгі і короткі дистанції, як супергероям!".

В іншій групі коментарі інструктора звучали по-іншому:

  • "Ця вправа допоможе зігнати жир на ногах, у вас більше не буде цих товстих стегон! Давайте позбудемося целюліту!» і всі інші в такому стилі.

Виявилося, що слова тренера мають велике значення для психологічного стану учасниць експерименту.

У групі, де слова інструктора були сфокусовані на силі і користі для здоров'я, дівчата відчували позитивні емоції після занять, вони були більшою мірою впевнені в собі і задоволені своїм тілом, ніж в групі, де інструктор згадував їх зовнішній вигляд і необхідність скинути зайву вагу.

Коли після занять учасниць попросили в трьох словах описати свої психологічні відчуття, дівчата з другої групи частіше згадували такі речі, як присоромленість, відраза до себе. А дівчата з першої групи здебільшого відчували себе сильними і задоволеними.

  • Якщо ми хочемо, щоб люди полюбили тренування, необхідно повністю прибрати зі спортзалу фактори провини і сорому. Таким простим і доступним способом фітнес-інструктори зможуть зробити свої заняття привабливішими, кориснішими і більш надихаючими!", — зазначила провідний автор дослідження, професор Рене Енджелн.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *