3 жорсткі та цинічні цитати Зигмунда Фрейда про те, як треба жити

Народилися та заблищали нові письменники та поети, артисти та спортсмени. А ось у психології він був і залишається найодіознішим персонажем, інформує Ukr.Media.

Усі теорії, які Фрейд запропонував суспільству, розбиті вщент сучасними фахівцями психоаналізу. Тим не менш, Фрейд — це ключова постать, якій вдалося закласти камінь біля підніжжя такої науки, як психологія.

Інтернетом гуляє кілька фраз Фрейда, що стали крилатими. Але вони дуже спірні.

Давайте разом поміркуємо над ними?

Про силу особистості

Масштаб вашої особистості визначається величиною проблеми, яка здатна вас вивести із себе.

Звучить переконливо. Та й Фрейд знав, що говорив.

Він народився у сім'ї торговця тканинами, чий бізнес розорився. Сім'ї з 8 дітьми доводилося переїжджати — вони мешкали в австрійському гетто, населеному циганами та біженцями. І щойно справи батька почали налагоджуватися, родина перебралася до іншого району міста.

Рідні Зигмунда не опускали рук, не впадали у відчай, мати і старший брат займалися з хлопчиком, щоб він зміг вступити в одну з приватних гімназій. І Фрейд вбирав у себе цю впевненість — як би ти не жив, завжди існує план дій, який допоможе вибратися з болота буття.

Не треба пасувати перед долею, завжди знайдеться вихід. Це розуміння і робить людей сильнішими.

Про причини депресії

Перш ніж діагностувати у себе депресію і занижену самооцінку, переконайтеся, що ви не оточені ідіотами.

Можна пред'являти високі вимоги. Намагатися, докладати зусиль, бути наполегливим. Але люди, які нас оточують — один із чинників успіху.

Друзі, товариші по службі, начальство, сусіди, колеги. Це всі ті, хто безпосередньо впливає на події, які відбуваються у нашому житті.

Неможливо пошити гарний костюм із дірявої тканини.

І неможливо бути щасливим у суспільстві, що прогнило наскрізь.

Про самооцінку

Єдина людина, з якою ви повинні порівнювати себе, це ви у минулому. І єдина людина, краще за яку ви повинні бути, це той хто ви є зараз.

Дуже спірна цитата, яка пропонує заплющити очі на чужі досягнення та радіти своїм. Особистісне зростання — це чудовий стимул, але завжди повинні існувати деякі орієнтири та градації.

Амбіції, конкуренція, заздрість — ось те паливо, яке змушує нас бути кращим за інших, випереджати тих, хто "біжить" з нами по одній лінії.

Ми б сказали так: "Порівнюйте себе з собою та з іншими людьми. Але не дозволяйте собі впадати у відчай, якщо не все, що ви задумали — вийшло. Іноді у долі інші плани на ваше життя".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *