9 вражаючих фактів про Швецію

Шведи ніколи не перестануть дивувати нас своїм способом життя: їдять піцу з бананами, живуть відповідно до Закону Янте, і щороку відновлюють один і той же готель. Перш ніж прочитати цю статтю і дізнатися більше про цю цікаву країну, послухайте один з хітів відомої шведської поп-групи ABBA. Наприкінці статті ви дізнаєтеся, чому ці легендарні музиканти носили на своїх концертах божевільні костюми, інформує Ukr.Media.

Країна з позначкою "Еко"

Якщо ви хочете знати, як вести екологічно чистий спосіб життя, потрібно забронювати подорож до Швеції якомога швидше. Це перша країна, яка почала використовувати біопаливо замість бензину. Шведська система безвідходного виробництва та переробки відходів стала чудовим прикладом для решти світу.

Готель, який щорічно перебудовується

Перший льодовий готель у світі розташований у Швеції і щорічно відбудовується з грудня по квітень. Товсті стіни, меблі, бар і навіть стакани зроблені з льоду. Номери в готелі "Ice Hotel" ніколи не бувають однаковими два роки підряд, так як різні художники та архітектори з усього світу запрошуються щороку працювати над дизайном готелю.

Життя відповідно до Закону Янте

Закон Янте – це кодекс поведінки, який широко відомий у скандинавських країнах. 10 правил закону:

• Ви не думаєте, що ви є кимось особливим.

• Ви не думаєте, що ви настільки ж хороші, як ми.

• Ви не думаєте, що ви розумніші, ніж ми.

• Ви не уявляєте себе краще, ніж ми.

• Ви не думаєте, що знаєте більше, ніж ми.

• Ви не думаєте, що ви більш важливі, ніж ми.

• Ви не думаєте, що ви в чомусь хороші.

• Ви не повинні сміятися над нами.

• Ви не думаєте, що хтось піклується про вас.

• Ви не думаєте, що можете навчити нас що-небудь.

Щоб зрозуміти, як він працює, все, що вам потрібно зробити, це відвідати шопінг, ресторан чи курорт у Швеції. Ви побачите, що шведи не хваляться своїм матеріальним багатством або знаннями і ніколи не намагаються продемонструвати свою перевагу над іншими. Це головне послання правил.

Samboende, särbo, iblandbo

У Швеції існує кілька типів сімейних відносин, оскільки деякі пари не поспішають офіційно оформляти відносини. Вони можуть жити разом більше 10 років, мати дітей і не одружуватися. Однак вони можуть вибрати:

• Samboende: пара, яка живе разом і має спільну сім'ю.

• Särbo: пара, яка не живе разом, але перебуває в довгострокових відносинах і вважає за краще проводити разом відпочинок і вихідні дні.

• Iblandbo: Партнери, які лише час від часу живуть разом.

Фіка

Фіка – це перерва на каву протягом дня. Це надзвичайно важлива частина шведського стилю життя. Ніколи, ніколи не розповідайте шведам, що це шкідливо пити багато кави: вони вам не повірять. У другій половині 18 століття король Швеції Густав III провів «кавовий експеримент», щоб довести негативний вплив кави на здоров'я. Брати-близнюки, які були засуджені до смерті, були залучені до експерименту. Проте король запропонував перетворити свої вироки на довічне ув'язнення, якщо один з близнюків погодився випити 3 чайники кави, а інший – таку ж кількість чаю щодня протягом усього життя. Було призначено двох лікарів для моніторингу та звітування про результати експерименту королю. Обидва лікарі померли до завершення експерименту. Густав III також помер, перш ніж побачити остаточні результати. А той з близнюків, хто пив чай, помер першим у віці 83 років, а коли помер інший близнюк так і невідомо.

Любов до незвичайної піци

У Швеції є багато італійських ресторанів. Однак меню дещо відрізняється від звичайного. Наприклад, найпопулярнішою стравою в Швеції є піца-кебаб, яка увінчана м'ясом на шпагах і спеціальним соусом. Ви також можете спробувати піцу з бананами у піцеріях Швеції.

Особистий простір

Шведи з повагою ставляться до особистого простору інших, і вони ніколи не заважатимуть вам, якщо це не нагально. Навіть на зупинках люди стоять на певній відстані один від одного.

Національні розваги

Якщо ви хочете перевірити свої навички стрільби, ви повинні взяти участь у шведській карнавальній грі, щоб закинути оселедця в бочку. Переможець гри отримує фаршировану рибу.

Безготівкові платежі

В останні роки кількість готівки в обігу в Швеції стрімко зменшилася. Навіть громадські туалети приймають платежі виключно з кредитних карток. До речі, на дверних ручках громадських туалетів встановлені світлодіодні ліхтарі. Червоний сигналізує, що туалет зайнятий, а зелений показує, що він вільний.

Ну і обіцяна інформація про те, чому учасники гурту АВВА носили чудернацькі костюми

Музиканти знаменитої поп-групи ABBA носили екстравагантні і яскраві костюми, щоб платити менше податків. Згідно з шведським законодавством, одяг не оподатковували лише у випадку, якщо можна було довести, що він не використовувався для щоденного носіння.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *