Чому люди у старості залишаються одні?

84-річна Валентина залишилася зовсім одна. Вона так рахувала. Вона мала багато родичів — і дочки, і заття, і внучки. Але всі її покинули, інформує Ukr.Media.

Вона їм усі сили віддала. І не лише сили. Вигодувала, вивчила, влаштувала на роботу, купила житло. І ось така подяка у відповідь…

Поки енергії не вистачало, ходила до них додому, готувала, прибирала. Але тепер голова крутиться і тиск. А до неї ніхто не приходить. Чому?

Я якось читала велику статтю, написану психологом, присвячену людям похилого віку, які вважають себе покинутими. Вони водили за ручку і з ложки годували, ночами не спали, гроші останні віддавали. А тепер діти та онуки обходяться без них.

Психолог писав про те, що кохання нікуди не зникло, а тому факту, що діти та онуки чудово живуть без допомоги — радіти треба. Ви виростили самостійних людей.

Любиш бабусю? Люблю. А чому від неї тобі нічого не потрібне? Тому що я тепер сам.

Літнім здається, що від них відвернулися, від них ізолювалися. Але це не так.

Мій 55-річний друг гостро переживав момент, коли троє дочок віддалилися і перестали дзвонити. Але, згадуючи себе в їхні роки, розумів, що сам так само поводився по відношенню до батьків. Любив усім серцем, але не дзвонив і не приїжджав. Крутився у вихорі справ.

Він говорить:

Коли сам дожив до 55 років, став дуже близьким до своїх батьків. Ми тепер розмовляємо однією мовою. Нас тепер сильно поєднує тривога за моїх дітей, їхніх онуків. І знаєш, якими цікавими людьми я знайшов своїх найрідніших людей — батьків?! Живемо недалеко, часто проводимо вечори разом. Скільки різних тем ми обговорюємо! І література та мистецтво! Як у молодості я їх не розумів! Дурень! Але таке життя…

Сусідка перебуває у чудових стосунках зі своїми онуками та правнуками. Як їй це вдається?

Вона не вимагає від онуків спілкування, розуміючи, що це зовсім інше покоління, інша хвиля, інший ритм. Спілкується вона зі своїми однолітками, друзями-колегами. Згадують життя, сміються з себе.

Звідки черпати енергію?

"Я переконана, що ангел-охоронець — це сумована енергія кохання. Людей, які нас любили"

Не всі вірять в ангелів-охоронців, але багато хто впевнений, що близькі, які пішли в інший світ, спостерігають зверху за нами і незримо допомагають у складних ситуаціях. Згадуючи, що "любили тебе без особливих причин, за те, що ти — онук, за те, що ти — син", проблеми починають розсіюватися, а впевненість та стабільність повертаються.

Люди, які пережили страшні потрясіння та катаклізми, кажуть, що у скрутні хвилини згадували тих, хто їх любив.

Кохання — єдина сила на землі, яка множиться, коли ми ним ділимося. Не треба скупитися на кохання, причому, не тільки щодо своїх близьких — добре слово залишається в серці, дає людині віру в себе у власні сили — говоріть людям добрі слова. У нас нині в моді цинізм та саркастичні зауваження — але вони ще нікого не зробили розумнішими або щасливішими, тому що любов — прерогатива сильних, і я вірю в те, що коли Ви дієте з любові, Вам допомагають вищі сили — все вдається, а біди обходять стороною. Любіть у цей непростий час, любіть сильніше, ніж зазвичай — життя стане кращим, а імунітет міцнішим.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *