Чому так важливо завжди мати власну думку

В останні роки і навіть десятиліття межі власної думки поступово стираються. Люди все частіше віддають перевагу слідувати за натовпом, а не приймати рішення самостійно. А з соціальним тиском і зовсім відмовляються слухати своє власне «Я». Давайте спробуємо розібратися, чим загрожує відсутність власної позиції і чому мати свою думку дійсно так важливо?

Відсутність впевненості в собі

Що таке власна думка? Це ні що інше, як ваші думки, ідеї та погляди. Коли ви відмовляєтеся від них, ви відвертаєтеся від впевненості в собі і в своїх силах. На перших порах ви навіть не будете помічати, як ваша самооцінка падає, але через якийсь час ситуація буде зовсім запущена, інформує Ukr.Media.

Що робити? Для початку почніть слухати себе і свої думки. Не ведіться на чиїсь переконання тільки тому, що хтось на них наполягає. Не бійтеся не погодитись: у цьому немає нічого поганого. Ви особистість, а тому думка у вас теж буде індивідуальна. Просто говоріть без сорому те, що ви насправді думаєте. Так ви ніколи не заплутаєтеся в своїх реальних переконаннях і поглядах.

Можливість маніпулювати вами

Якщо у людини немає власної думки, вона стає відмінною жертвою маніпуляцій з боку хижаків. Це природний процес. Більш того, секрет у тому, що жертва навіть не помічає того, як саме нею управляють, яким чином вселяються в її голову і вказують, як потрібно поступати. У підсумку ви в очах оточуючих будете здаватися жалюгідною і безпорадною людиною.

Що робити? Маніпулювання – це дуже тонкий і поетапний процес, тому вам потрібно навчитися відстежувати його коріння. А починається все саме з вашої безвідмовності і згоди з усім і всіма. Отже, тепер ви повинні робити тільки те, чого ви дійсно хочете, і, відповідно, відмовлятися від тих речей, які вам неприємні. Причому тут йдеться не лише про якісь вчинки, але ще і про думки і вашу думку. Не подобається чиясь точка зору – не слід погоджуватися з нею заради збереження дружніх стосунків.

Відсутність справжніх друзів

Природно, що відсутність власної думки загрожує відсутністю справжніх друзів, близьких вам по духу і світогляду. До речі, чи бувало таке, що ваші друзі не здаються вам такими вже й друзями, і ви не розумієте, що саме вас пов'язує з ними? Ось це і є тією самий ознакою, що пора щось міняти.

Що робити? Швидше за все, ці люди не вважають вас справжньою особистістю, бо у вас ніколи не було власної думки. Може, вас люблять тільки за те, що ви завжди не проти сходити потусуватися в бар? Чи всім подобається, що ви безконфліктні і ненапористі? Спробуйте проявити свій характер або висунути свою ідею і подивіться за реакцією інших. Якщо ви дійсно дорогі вашим друзям, вони приймуть вас у будь-якому випадку. До того ж, висловлюючи свою думку, ви будете залучати до себе однодумців – тих, кому до душі ваша точка зору і ваші погляди.

І зрозумійте, що, звичайно, сидіти в зоні комфорту і мовчати – зручне рішення, однак набагато цікавіше жити повним життям і бути тим, ким ви є. Візьміть себе в руки і будьте господарем своїх думок і свого життя. А головне – «ваші» люди завжди залишаться з вами, а брехня самому собі і бездумне слідування за натовпом ніколи не приведуть ні до чого хорошого!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *