Ці ознаки здатні вказати на те, що перед вами людина, яка не блищить розумом

У дурості можна звинуватити будь-яку людину, чия точка зору або почуття гумору не збігаються з нашими уявленнями — часто недалеким виявляється той, кого ми через найрізноманітніші обставини (або власну недалекість) просто не можемо зрозуміти. Ще Марк Твен сказав, що усім нам подобаються люди, які говорять, що думають, але за умови, що думають вони так само, як ми. Проте поняття "недалека людина" існує. Що ж слід розуміти під цим формулюванням, розбираємося разом, інформує Ukr.Media.

Постійна впевненість у власній правоті

Лише недалека людина ніколи не сумнівається у тому, що його або її думка — істина у останній інстанції, а будь-яка незгода — це вираження дурості опонента, і ніщо інше. Такі люди схильні до нав'язування оточуючим своєї точки зору, тиску власним авторитетом або ж досвідом у якості аргументації. Вони категоричні, їм усе і завжди зрозуміле, адже світ ділиться на чорне і біле — ніяких напівтонів вони, зазвичай, не визнають. З цієї причини спілкуватися з ними вкрай складно, а намагатися довести, що існує й інший погляд на речі, практично неможливо.

Невміння аналізувати

Схильність до аналізу того, що відбувається і самоаналізу, — це риса людей, які здатні розуміти себе і оточуючих, робити висновки і вчитися на власних помилках, щоб не припускатися їх знову. Лише людина, яка схильна до рефлексії, може самостійно допомогти собі за наявності тих чи інших психологічних проблем, якщо, звичайно, не має схильності до самобичування. Її, до речі кажучи, геть позбавлені недалекі люди, адже вони завжди мають рацію. Відсутність схильності до аналізу власних вчинків часто призводить до того, що недалека людина не думає про наслідки і не здатна мислити на два кроки вперед.

Побоювання щодо усього нового

Недалека людина — це та, про яку можна сміливо сказати, що у неї на очах шори. Вона насилу сприймає нову інформацію, особливо ту, що не відповідає її усталеним поглядам на життя. Вона рухається по заздалегідь прокладеному собі маршруту без будь-яких відступів від нього, не виявляючи при цьому бажання вчитися новому, дізнаватися цікаву інформацію, шукати, думати, порівнювати. Недалекі люди дуже поверхневі, і це може виражатися у різних формах: від думок до отримання освіти, тому у таких людей, зазвичай, зовсім немає або дуже мало захоплень. Можна сказати, що у якусь мить вони зупинилися у інтелектуальному розвитку.

Відсутність емпатії

Недалека людина не вміє співчувати і не хоче цьому вчитися. Її емоційний інтелект перебуває на дуже низькій позначці, практично прагне до нуля. Часто таку людину можна навіть звинуватити у невихованості, тому що їй нічого не коштує поранити когось іншого словом, висміяти, образити. Вона не слухає і не прислухається до інших людей, у тому числі і до близьких, вона не розуміє, що може відбуватися у душі або думках іншої людини, і її це не цікавить. Вона зациклена лише на собі — своїх думках, образах і переживаннях, яких у недалекої людини може бути дуже багато. Адже її ображають усі, хто з нею не згоден і висловлює іншу точку зору.

Залежність від чужої думки

Недалекі люди дуже залежні від оточуючих, і виражатися це може у найрізноманітніших формах: від банальної заздрості на побутовому ґрунті (розуму і творчим здібностям такі персонажі ніколи не заздрять, тому що за цими якостями з ними ніхто змагатися не може), яка буде мотивувати людину отримати такі ж блага, до майже маніакального захоплення чужою думкою з приводу і без. Такі люди і кроку не можуть зробити, щоб не поцікавитися, а що з цього приводу думають оточуючі. Навіть захворівши, недалека людина може не викликати лікаря, а зібрати консиліум з друзів і знайомих, щоб скласти план лікування на підставі їх порад, або пошукати думки людей з цього приводу у інтернеті.

Пристрасть до зовнішніх атрибутів

Вираз "жити на публіку" — це класична характеристика недалекої людини, тому що вона ніколи не прагне до розвитку, у неї немає духовних потреб і пошуків. Вона не шукач, вона — споживач. Недалека людина — це людина-свято, їй завжди потрібна гарна картинка, але не для себе, для оточуючих — для знайомих, які будуть нею захоплюватися, для підписників у інстаграмі, куди вона викладе нові фотографії, що демонструють її успіх. Недалекі люди не полюбляють, щоб ними захоплювалися мовчки, їм потрібна увага, тому вони полюбляють шум, вечірки, де вони першими, перекрикуючи усіх, будуть говорити лише про себе коханих. На це спрямована уся їх енергія і внутрішні ресурси.

Відсутність інтелігентності

Зараз про цю якість не говорять, але саме цей критерій головним чином і характеризує недалеку людину. Адже інтелігентність — це не про наявність розуму або вищої освіти. Це, у першу чергу, про наявність тактовності, вміння вислухати співрозмовника, толерантність стосовно інших, націленість на саморозвиток перш за все у духовній сфері, культуру спілкування, у тому числі і у побуті. Інтелігентність — це високий рівень інтелекту, перш за все емоційного.

Незважаючи на усе перераховане вище, недалекі люди непогано влаштовуються у житті. Одна з причин — вони добре розбираються у людях, швидко обчислюють емпатів, вміють фантастично маніпулювати іншими і завжди ставлять свої особисті інтереси вище за інтереси інших. Чи можна їх назвати дурнями у класичному розумінні цього слова? Мабуть, ні. У дурному становищі опиняються саме ті, кого вони використовують у своїх цілях за допомогою різноманітних маніпуляцій, ті, хто намагається з ними сперечатися, доводити свою правоту або просто висловлювати свою точку зору, вимагати від них співчуття і розуміння, чекати, що подібні персонажі увійдуть у їх становище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *