Для чого потрібна жіноча солідарність і як її виявити

Неусвідомлене прагнення весь час порівнювати себе з іншими дівчатами не лише шкодить самооцінці, але й пробуджує нездорове почуття конкуренції. Ми часто змагаємося один з одним там, де це взагалі не потрібно, і сприймаємо досягнення інших жінок, як загрозу власному успіху, інформує Ukr.Media.

Чому жінки повинні підтримувати один одного

На жаль, негативне ставлення до жінок тільки через їх статеву приналежність властиве не лише чоловікам. Внутрішня мізогінія широко поширена в європейській культурі. Дистанціюючись від усього жіночого, стверджуючи, що їм простіше знаходити спільну мову з чоловіками, відпускаючи зневажливі коментарі, дівчата підсвідомо намагаються додати собі цінності в очах чоловіків, наблизитися до цієї привілейованої у нашому суспільстві групи. В результаті ми часто піддаємося цькуванню не лише з боку чоловіків, але і з боку «своїх» же.

Патріархату внутрішня мізогінія тільки грає на руку — вона роз'єднує жінок, змушує їх сприймати один одного як конкуренток (навіть якщо для цього немає об'єктивного приводу) і в цілому підтримує дискримінаційні настрої в суспільстві стосовно цієї групи. Нам же вона не дає нічого, крім постійної боротьби, ворожнечі, почуття самотності і відсутності підтримки.

Якщо ми станемо добрішими, солідарними, позитивнішими стосовно жінок, у кінцевому підсумку це зробить успішніше кожну з нас. Ось чому так важливо навчитися висловлювати підтримку не лише подругам, але й іншим дівчатам у вашому оточенні: колегам, знайомим і випадковим перехожим.

Захоплюєтеся кимось — дайте їй про це знати

Жінки щодня піддаються критиці. Суспільство висуває до нас безжальні і часто суперечливі вимоги: диктує, як виглядати, що вдягати, коли створювати сім'ю і навіть що їсти. Як наслідок — і самі дівчата часто жорстокі до себе. Багатьом з нас важко полюбити своє тіло, перестати розриватися між бажанням побудувати кар'єру і бути хорошою дружиною і матір'ю.

В умовах постійного цькування, перегонів і конкуренції з собою і світом будь-яке добре слово має велике значення. У нашій культурі комплімент часто сприймається як елемент залицяння або спроба привернути до себе людину в меркантильних цілях. Але приємні слова — ще й чудовий спосіб виразити підтримку. Нерідко ми подумки захоплюємося зачіскою колеги, дотепністю подруги або бездоганним стилем випадкової попутниці в громадському транспорті. Не соромся говорити про привабливі сторони інших жінок відкрито, без подвійних смислів і остраху здатися вразливими.

Підтримуйте ідеї та думки інших жінок

Є багато причин, чому ідеї і думки жінок часто залишаються непочутими, і одна з них — наша власна невпевненість. В суспільстві, де чоловіки звикли розмовляти з позиції сили і не сприймати жінок як адекватних співрозмовників, не так-то просто висловлювати свою позицію.

Ми можемо допомогти один одному, підтримуючи жінок, роблячи їх голоси помітнішими, а також відстоюючи здібності та заслуги. Це не означає, що ви повинні погоджуватися з чимось, лише тому, що ця ініціатива виходить від жінки. Але, якщо чуєте, що ваша колега говорить правильні на ваш погляд речі, не лінуйтеся і не соромтеся підтримати її і заявити про це. Чим більше жіночих голосів звучить, тим складніше їх ігнорувати.

Будьте уважними до них

Іноді, щоб висловити підтримку і добре ставлення до людини, досить проявити до неї щиру увагу. Слухати захоплено, дивитися в очі, ставити питання, підбадьорливо усміхатися.

Намагайтеся перебувати в моменті, коли спілкуєтеся з жінками. Всі ми інколи втрачаємо концентрацію і занурюємося у свої думки. Контролюйте ці моменти і виводьте себе з цього стану. Не лише через те, що це не ввічливо, а тому що вам важливо допомогти співрозмовниці відчути себе оціненою і потрібною.

Не бійтеся звертатися за порадою

Не нехтуйте співпрацею з жінками як у робочому середовищі, так і у звичайному житті. Не важливо, наскільки дрібна допомога вам потрібна: дізнатися, де знайти хорошого лікаря, позичити книгу, попросити професійної думки. Замість того, щоб переконувати себе, що впораєтеся самі, і витрачати удвічі більше часу, ніж могли б, на незнайому задачу, попросіть поради у жінок з вашого оточення.

Вміння співпрацювати та звертатися за підтримкою не лише полегшить життя вам, але і допоможе іншим дівчатам відчути себе потрібними (звичайно, якщо такі послуги не стають непристойно частими). Через прохання і поради ми налагоджуємо контакт, даємо собі і оточуючим відчути, що ми не одні зі своїми проблемами.

Створюйте свою мережу підтримки

Деякі з нас схильні применшувати свої успіхи або взагалі не надавати їм значення. Все, що пов'язано з гордістю за себе, в нашій культурі тісно межує з негативними рисами: хвастощами, зарозумілістю.

Але увагу до своїх досягнень і усвідомлення, що ви заслуговуєте любові, турботи та поваги, необхідно для здорової самооцінки. У вашому оточенні повинна бути хоча б одна людина, з якою ви можете сміливо відсвяткувати свої удачі, не боячись здатися нескромними.

Добре, якщо таких людей буде кілька. Шукайте однодумців, і організуйте разом свою мережу жіночої підтримки. Дозвольте собі поговорити про те, як багато ви працювали, чого досягли і які цілі стоять перед вами. Кожен з нас має потребу в просторі, де він може не боятися осуду і завжди отримати беззастережну підтримку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *