Хто знав, що алкоголь може бути секретом щастя? Найщасливіші пари – ті, де чоловік і дружина п’ють разом

Пари, які вживають алкоголь разом — щасливі у відносинах

Згідно з новим дослідженням, пари, які п'ють разом, щасливі у відносинах, пише SDP Noticias. До такого висновку прийшли лікарі з новозеландського Університету Отаго, інформує Ukr.Media.

Проаналізувавши сімейне життя 1500 подружніх пар, дослідники помітили, що найщасливішими (91% пар) відчувають себе ті чоловіки й жінки, які випивають разом, але помірно, приблизно один раз в тиждень.

Причому жінки в цих союзах опинилися в чотири рази щасливішими своїх подруг-тверезниць, а чоловіки — в три рази щасливішими за тих чоловіків, які не люблять розслаблятися за чаркою коньяку. Схожі висновки зробили й соціологи з Університету Мічигану.

«Наше дослідження показує, що справа не в тому, як багато подружжя п'є, а в тому, чи п'ють вони разом взагалі», — пояснює керівник проєкту соціолог Кіра Бердит.

Вона та її колеги вивчили досвід 2767 американських пар. Більшість з випробовуваних перебувають у законному шлюбі, решта в цивільному, але в середньому прожили разом 33 роки.

Кожні два роки соціологи опитували подружжя, як часто вони п'ють і як багато, чи вважають вони свого партнера надійним, чи не викликає він роздратування.

Близько 45% пар повідомили, що вони випивають разом

Виявилося, що саме в таких союзах партнери, як правило, менше дратують один одного. Навіть якщо вони випивають різну кількість спиртного, це не особливо сильно впливає на міцність відносин.

Сім'ї, в яких подружжя не п'ють зовсім, також виглядають досить міцними. Найменш щасливі ті пари, де один партнер п'є, а інший ні.

Наприклад, жінки, які не відмовляють собі в спиртному, частіше зізнаються, що у них в стосунках не все гаразд і що чоловіки їх критикують, якщо самі ведуть тверезий спосіб життя.

«Важко сказати напевно, в чому тут причина, — коментує результати Кіра Бердит.

Можливо, вся справа в більшій кількості вільного часу, яке подружжя приємно і з задоволенням проводять разом, — це і відбивається на якості відносин».

Вона не закликає партнерів терміново змінити свої алкогольні звички, щоб підлаштуватися один під одного, але все ж передбачає: якщо один партнер з подружжя зовсім перестав пити, варто спробувати зробити те ж саме.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *