Як контролювати свої емоції під час сварки і не наговорити зайвого

Сварка, як правило, швидко згасає, а ось неприємний осад залишається надовго, і позбутися від нього буває складно. Ми розповімо, як правильно тримати себе в руках під час чергового вибуху емоцій і як навчитися сваритися, не переходячи на особистості, інформує Ukr.Media.

Найкращий вихід, звичайно ж, – перестати сваритися, але для багатьох пар – це нездійсненне завдання. Ясна річ, у рутинного життя завжди знайдуться приводи, але все це настільки дрібно і неважливо, що псувати відносини на більш високому рівні не варто.

Дихайте глибоко

У сварці кожен опонент намагається зачепити іншого за живе, щоб він відчув себе ще гірше. Це болото втягує в жахливий стан обох, і вибратися з нього деколи буває дуже складно. Тому, перш ніж вимовити вголос якісь образливі слова, зробіть глибокий вдих, а краще – зітхніть кілька разів. Глибоке дихання насичує киснем мозок і призводить тіло і психіку у нормальний стан. Через кілька секунд агресія спаде, і вам не захочеться ображати близьку людину.

Міняйтеся місцями з кривдником

Уявіть себе на його місці. Як би ви вчинили в цій ситуації? Цей метод відмінно працює з дітьми, коли пустун виводить з себе і стримуватися вже немає сил. Згадайте себе в його віці, як було страшно, коли мама сварила вас за витівки. Поміняйтеся з ним місцями і спробуйте відчути його стан. Швидше за все, через кілька хвилин до вас прийде усвідомлення, що все це не варто того, щоб бити чи лаяти власне дитя. Метод так само працює при сварці з дорослими людьми.

Переключіть увагу скориставшись народною мудрістю

Пам'ятайте вираження «прикусити язика» або «води в рот набрати»? Так ось, вони дійсно працюють. Звичайно, друге в буквальному сенсі виглядатиме досить дивно, не бігти ж під час сварки за келихом води. А от перше – цілком доречно! Зупиніться і, замість висловлювання своїх образ, прикусіть кінчик язика. Наше тіло влаштовано так, що при наявності фізичного болю, всі інші подразники відступають на другий план. Ваш мозок сфокусується на фізичних відчуттях, і у вас буде ще кілька хвилин подумати над своїми словами.

Налаштуйте ваше тіло за допомогою афірмацій

Це вирази, що містять в собі формулу поведінки, яка при постійних повторах закріплюється на підкірці. Наприклад, щоб полюбити себе і своє тіло, достатньо щодня вранці підходити до дзеркала і промовляти фрази на кшталт «Я люблю себе, я дуже приваблива і красива». Через деякий час ваша підсвідомість запише в себе цю інформацію, і ви полюбите і приймете ваше тіло таким, яке воно є без усяких застережень.

Цей прийом працює і під час сварок. Якщо ви кожен день будете повторювати, що ви можете контролювати себе і свої слова, через якийсь час ви дійсно навчите свою підсвідомість в потрібний момент перемикати важіль.

Використовуйте фільтри

Встановіть правила, за якими ваші слова повинні будуть проходити перевірку перш ніж потрапити в вуха іншої людини. Завжди прагніть поважати внутрішнє «Я» своїх близьких і не дозволяйте собі залазити в найглибинніші тунелі їх душі. Якщо ви по-справжньому знаєте свого партнера, то ви розумієте, як боляче поранити його почуття. Ніколи не робіть цього! Він не покаже вам, що ви розкрили його рану, але всередині залишиться відбиток болю, і він буде асоціювати його з вами.

Друге важливе правило: завжди висловлюйте тільки те, в чому впевнені беззастережно. Не плутайте ілюзії і факти, спочатку переконаєтеся на 100% що ви праві, а тільки після пред'являйте претензії.

І третє, не менш важливе правило: не кидайте слова в порожнечу. Кілька разів подумайте, чи дійсно потрібно доносити цю інформацію до слухача. Якщо це просто марне базікання, потрібно через нього псувати стосунки? Навчитеся проводити всі свої слова на виході через ці 3 критерії, і жити стане набагато простіше, а значить, і сварок стане в рази менше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *