Як навчитися відстоювати свою думку

Щодня ми стикаємося з ситуаціями, коли потрібно відстоювати свою думку: перед колегами, які критикують вашу ідею; родичами, незгідними з вашим вибором кар'єри або партнера; людиною, яка зайняла ваше місце в черзі, або подругою, яка дає токсичні зауваження. Простіше не звертати уваги на ці моменти. Але, якщо хочете отримувати бажане, ефективно ділитися ідеями та домогтися поваги оточуючих, доведеться вчитися постояти за себе. Розповімо, як це зробити, інформує Ukr.Media.

Звикніть до цієї ідеї

Думка про те, щоб вимагати чогось або сперечатися, може бути некомфортною, особливо якщо ви звикли плисти за течією і вам простіше промовчати, ніж висловитися. Але пам'ятайте, що відстоювати свою думку — це позитивна звичка. Вам не потрібно ставати нахабною або бути стервою, щоб вас поважали інші.

Справжня самовпевненість — це прагнення до того, чого ви хочете, у поважній для оточуючих манері. Перестаньте сприймати вираження своєї думки як акт агресії, тоді сама ідея бути більш наполегливою перестане здаватися лякаючою.

Не бійтеся говорити

Говорити про свої потреби та бажання — найкращий спосіб допомогти іншим зрозуміти вас і навчитися реагувати. Дуже часто, щоб отримати те, що вам потрібно — боротися не обов'язково, достатньо попросити.

Замість того, щоб ігнорувати проблему або сподіватися, що оточуючі будуть читати ваші думки, скажіть, чого ви хочете.

Будьте трохи егоїстичною

Звичка постійно жертвувати собою і ставити чужі інтереси вище своїх в кінцевому підсумку призведе до того, що ви почнете відчувати себе втомленою, незадоволеною, збирати образу. Не чекайте, що оточення раптом прозріють і обов'язково відплатять за вашу доброту. Ми всі по-різному дивимося на одні й ті ж речі, тому люди можуть добре до вас ставитися, але щиро не помічати ваших потреб.

Зберігайте в собі здоровий егоїзм. Вчіться розставляти пріоритети і піклуватися про себе, а не тільки про інших.

Обирайте вдалий момент для розмови

Це не означає, що ви повинні весь час замовчувати проблему і чекати, коли людина буде в дусі, щоб вислухати вашу претензію. Але, якщо хочете донести щось важливе, добре було б переконатися, що співрозмовник готовий до діалогу в цей момент. Це допоможе вам обом діяти раціонально, краще зрозуміти один одного і зберегти доброзичливі стосунки.

Розрізняйте, за що варто боротися, а за що ні

Деякі моменти не варті того, щоб витрачати на них енергію. Якщо це ситуація, коли вам грубить випадковий перехожий просто тому, що у нього був поганий день, простіше відпустити її, ніж довести йому, що він не правий. Але коли мова йде про близьку людину, колегу або родича, з яким вам доведеться ще не раз взаємодіяти, варто відразу пояснити свою позицію, щоб виключити подальші конфлікти.

Вміти постояти за себе — не значить сперечатися з усіма з будь-якого приводу. Вчіться шукати здоровий баланс між вибудовуванням кордонів і здатністю не реагувати на дрібні подразники.

Не вибачайтеся, коли просите про щось

Жалібне «вибачте» часто замінює звернення до співрозмовника або служить просто для зв'язки слів, але у нього є конкретне значення. Ви не повинні просити вибачення за те, що виражаєте свою думку, прохання чи просто за те, що існуєте.

Скажіть про свою проблему і запропонуйте рішення — так ви залишитеся вірними своїм кордонам і переконанням. Починаючи з вибачень, ви свідомо ставите себе в слабку позицію. Щоб залишатися ввічливими, є інші чудові слова, наприклад «спасибі» і «будь ласка».

Вчіться правильно використовувати мову тіла

Якщо у вас проблеми з упевненістю, варто попрацювати не тільки над самооцінкою, але і над жестами. Зверніть увагу, як ви поводитися під час розмови з кимось: сутулитеся чи, складаєте руки на грудях. Виправляючи ці помилки, ви зможете справити потрібне враження на співрозмовника і відчути себе сильніше.

Щоб проектувати впевнений образ, психотерапевт Хайді Макбейн радить, передусім, працювати над тим, щоб відчувати себе краще. Висипайтеся, правильно харчуйтеся, зміцнюйте психічне здоров'я, шукайте позитивні стимули в тому, що вас оточує. Якщо вам спокійно і добре всередині, це обов'язково проявиться і зовні.

Встановлюйте кордони

Межі потрібні не тільки, щоб вміти постояти за себе. Вони дають іншим людям уявлення про те, якого ставлення до себе ви очікуєте. Як пояснює клінічний психолог Джошуа Клапов, особисті кордони — це те, які дії ви не готові прийняти або терпіти з боку інших людей.

Пам'ятайте, що ви заслуговуєте на повагу

Ця важлива річ, про яку забувають ті, хто не вміє наполягти на своїй думці — кожна гідна поваги. Ніхто не має права бути грубим щодо вас або ігнорувати ваші потреби. Так, люди іноді так роблять, але ви не зобов'язані з цим миритися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *