Як змусити чоловіка вас слухати

«Любий, нам треба поговорити», — все, що ви скажете після цих слів, звучить для чоловіка як білий шум: щось ніби дзижчання пилососа або шелесту листя. Ви намагаєтеся донести щось важливе, а хлопцеві здається, що він заснув перед телевізором. Коли привернути увагу партнера не виходить, ми схильні звинуватити його, а не з'ясовувати, що завадило вашому спілкуванню. Якщо хочете, щоб хлопець вас почув, подавайте інформацію правильно. Ось кілька способів змусити чоловіка уважно ставитися до того, що ви говорите, інформує Ukr.Media.

Кажіть «я» замість «ти»

Те, як ви формулюєте проблему, впливає на те, як її сприймає партнер. Не починайте розмову зі слів «ти як завжди», «тобі треба». Вживання слова «ти» практично відразу змушує його займати оборонну позицію. Ви ще нічого не сказали, а він вже хоче швидше закінчити цю розмову. Натомість почніть з «я думаю», «мені здається», «я відчуваю». Далі можете говорити все те ж саме, але тепер хлопець не буде усвідомлювати, що його звинувачують або критикують, та не закриється.

Обирайте вдалий момент

Про що ми часто забуваємо, коли хочемо обговорити щось важливе, так це про вдалий момент. Якщо він сова і з ранку не може прокинутися, немає сенсу приставати з розмовами за сніданком. Якщо він повертається з роботи виснажений і голодний, дайте хлопцеві трохи відпочити та переключитися. Тоді ваша бесіда може бути набагато продуктивніше.

Враховуйте, що чоловікам важко займатися кількома справами одночасно, тому не намагайтеся поговорити, коли він веде машину або дивиться телевізор. І взагалі, краще вибрати порожнє замкнуте приміщення з приглушеним світлом.

Немає нічого дивного, щоб заздалегідь планувати час розмови, а не вишукувати найбільш придатний момент для раптового нападу. Якщо ви з ранку проговоритеся, що ввечері треба обговорити дещо важливе, це дасть йому можливість морально підготуватися і бути більш сприйнятливим.

Ставте більше питань

Замість того, щоб читати нотації або перераховувати скарги, ставте більше питань. Коли людина виступає пасивним слухачем, увага швидко слабшає. Питання втягують його в бесіду. Крім того, ви даєте зрозуміти, що вам важлива його думка, і це все-таки діалог, в якому зацікавлені двоє.

Будьте лаконічною

Те, що це не виступ перед аудиторією, не співбесіда і не презентація проекту на роботі, не означає, що ви не повинні дбати про слухача. Обміркуйте заздалегідь, що ви хочете сказати та чого досягти. При всій любові до вас, хлопцеві буде важко встежити за потоком свідомості та стане нудно після перших хвилин. Краще бути лаконічною: визначте проблему, висловіть свою думку і запитайте, що він думає з цього приводу.

Використовуйте правильну мову тіла

Не забувайте: те, як ви говорите у стосунках навіть важливіше, ніж що ви говорите. Використовуйте зоровий контакт, торкайтеся до хлопця під час розмови. Нехай він бачить, що ви його слухаєте, тоді він і сам буде уважніше ставитися до ваших слів. На відміну від розмови зі знайомим або колегою, тут ви не обмежені в діях, тому залучайте жіночу чарівність і давайте зрозуміти, що налаштовані доброзичливо.

Не намагайтеся відразу знайти рішення

Це здається нелогічним, але не робіть рішення проблеми абсолютним пріоритетом у розмові. Дозвольте вам обмінятися думками та емоціями, краще зрозуміти один одного і дайте хлопцеві час на обробку отриманої інформації. Не завжди потрібно домагатися жорсткої відповіді тут і зараз або вимагати обіцянок. Якщо проблема глибока, це може стати лише першою розмовою, тому утримайтеся від ультиматумів. Намагайтеся підходити до бесіди так, ніби даєте хлопцеві пораду, а не диктуєте, що йому робити, у категоричній формі.

На жаль, ми не можемо змусити партнера сприймати все, що ми говоримо. Але дотримуючись цих нескладних правил, ви відчуєте, що хлопець починає слухати і краще розуміти вас. Звертайте увагу, щоб розмова була конструктивною, а не просто допомагала вивільнити негативні емоції. Тоді партнер почне сприймати ваші поради і зауваження як керівництво до дії, а не як жіночі примхи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *