Катастрофа рейсу MH17: в чому винна Україна?

Київ міг запобігти падінню лайнеру "Малайзійських авіалиній", закривши повітряний простір над Донбасом, стверджують родичі жертв катастрофи з ФРН, які подали скаргу до ЄСПЛ. розібралась у цій історії, інформує Ukr.Media.

Будь-які спроби спілкування з українськими чиновниками на тему можливої часткової відповідальності влади за катастрофу малайзійського "Боїнга" марні. Служба аеронавігаційного обслуговування "Украерорух" "валить" все на уряд. Уряд ніяк не реагує, адміністрація президента України ігнорує запит. Співробітник служби забезпечення безпеки польотів останньої миті скасовує заплановане анонімне інтерв'ю.

Лише одна людина готова висловитися на цю тему – це колишній керівник харківської служби управління повітряним рухом Володимир Григорецький. "У випадку з малайзійським "Боїнгом" немає і не може бути провини української авіадиспетчерської служби, – говорить він. – Звідки цій службі, та й урядові було знати, що сепаратисти отримали зброю, здатну збивати літаки на великій висоті? Ми про це знати не могли."

Докори на адресу України

Ельмар Ґіємулла – іншої думки. Професор з Берліна надає сприяння трьом з чотирьох родин жертв катастрофи з Німеччини. Вони мають намір подати скаргу на українську державу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) в Страсбурзі. Як компенсацію рідні вимагають по мільйону доларів США за кожного загиблого. "Спочатку я подав лише одну скаргу, оскільки вирішив зачекати, поки не стихне резонанс", – повідомив адвокат. У 1990-их роках він консультував уряд Росії з правових питань, що стосувалися повітряного простору.

"Смерть сталася унаслідок бездіяльності в порушенні обов'язку з боку українського уряду, – йдеться у тексті позову, складеного експертом. – Він, усупереч своєму правовому обов'язку, не закрив повітряний простір на рівні висоти польоту пасажирського літака". Ця висота становить від 10 до 15 тисяч метрів. За словами експерта, ці дії Києва були викликані небажанням втратити "багатомільйонні збори за проліт через українську територію". Гіємулла розраховує, що рішення про розгляд позову буде ухвалено впродовж шести місяців. ЄСПЛ може відхилити скаргу, оскільки вона не була подана на розгляд до суду відповідної країни, що є обов'язковою умсовою ЄСПЛ.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *