Лінивий вікенд: чому, щоб бути щасливими, важливо мати безтурботні вихідні

До пандемії кожен будній день ми з нетерпінням чекали вихідних, щоб насолодитися спілкуванням з друзями, новими хобі, довгою пробіжкою, короткою поїздкою, веселою вечіркою, шопінгом, прибиранням, зустріччю з рідними — і вважаємо, що це називається відпочинок, інформує Ukr.Media.

У чому тут помилка, пояснює канадська письменниця Катріна Онстад у книзі "Ледачі, щасливі вихідні" ("Week-end paresseux, week-end heureux"). На її глибоке переконання, якщо ми хочемо відновити сили і реальний контакт з власними бажаннями / потребами / почуттями, необхідно присвятити два неробочих дні повному і беззастережному неробству.

На сторінках книги Катріна ділиться досвідом різних людей, компаній і цілих націй, які пильно захищають вільний час від турбот, обов'язків, пригод, а головне, цілей і досягнень. Як пише Онстад, "секрет щасливого життя в тому, щоб відстояти дорогоцінні 48 годин, перетворивши їх на плавний притулок ліні".

На що схожі наші вихідні

Принцип "поменше працювати і побільше насолоджуватися життям" колись видавали за чесноту, але в наш час майже забули заради діяльної суєти 24/7. Нам просто необхідна зайнятість, неважливо чим, аби не зупинятися.

Вікенд — це дводенна можливість урізноманітнити побут, бронюючи бранчі в рейтингових ресторанах і квитки на популярні заходи, або викручуючи суглоби на тренінгу модного пілатес-гуру, попередньо закупивши продукти на тиждень і переконавши батьків, що в ці вихідні ви не поїдете їх відвідати.

"Немає потреби у звітах про наукові дослідження, щоб зрозуміти, що життя під гнітом розкладів і дедлайнів не приносить ніякої користі, — пише Онстад. — Через брак часу для перезарядки внутрішніх батарей, страждає кожен аспект нашого життя: погіршується здоров'я, руйнуються особисті контакти, падає продуктивність".

Крім того, для більшості працюючих людей трудові будні не мають чітких меж. Зізнайтеся, вам напевно доводилося по суботах відповідати на робочі імейли, а недільним вечором дописувати звіти, які мають бути на столі у шефа до ранку понеділка.

Для чого насправді потрібен вікенд

Ці 48 годин необхідні тілу і розуму, щоб вийти зі стану стресу і насититися свіжою енергією, для чого важливо позбавити себе від розумового навантаження, переставши все планувати і передбачати.

Ода ліні від Катріни Онстад навряд чи когось здивує в наші дні. Боротьба зі стресом і внутрішнім вигоранням давно набирає обертів, приймаючи на озброєння нові формати типу slow life і JOMO (joy of missing out — радість від упущеного, доступна тим, хто вирішив відпочити від інтернету і соцмереж) і століттями працюють концепти на кшталт данського хюгге. Деякі просунуті експерти взагалі рекомендують скоротити робочий тиждень до трьох днів, залишивши два дні для сімейних справ і зберігши вікенд виключно для відпочинку.

Технічно користь ліні в тому, що байдикування природним чином призводить до нудьги, що, у свою чергу, направляє свідомість на пошуки нових ідей, активуючи творчу енергію. Ця перезавантаження потрібне для підтримання внутрішньої гармонії, продуктивної самореалізації і позитивного настрою, щоб почати наступний тиждень з правої ноги.

Як навчитися розслаблятися

Правило номер один: щоб вихідні були в радість, дотримуйтеся доброчинних обставин. Хоча єдиного рецепту не існує — у кожного є свої прийоми мотивації і розслаблення, — деякі складові повноцінного відпочинку гарні для всіх без винятку.

Природа

Злиття з природою надовго збереже ваші батареї в робочому стані, тому використовуйте будь-яку можливість, щоб підключитися до цілющих джерел енергії. Потребу в прогулянках або споглядальному релаксі задовольнить і ліс, і море, і берег озера, і міський парк, і скверик навпроти, і клумба у дворі.

Діджитал-детокс

Яку б стратегію ви не придумали, якщо вам вдасться розлучити себе зі смартфоном хоча б на день, ви врятуєте безліч нервових клітин.

Гра

Настільні, рухливі, ідіотські, еротичні — ігри чудово розслабляють, і в якості бонусу дарують запас приємних спогадів.

Мистецтво

Не обов'язково зависати на пів дня в черзі на популярну виставку, можна просто помилуватися на арт-шедеври онлайн або подивитися душевний (і не дуже розумний) фільм.

Самотність

Очистить голову, простір навколо себе (наприклад, за методом КонМарі) і залиштеся наодинці зі своїми думками — так довго, як вам завгодно, take your time.

Послідовність

Останній і, можливо, найважливіший момент: дотримуйтесь ледачого концепту кожні вихідні, знову і знову, поки до вас не дійде відчутна користь неробства. Це неодмінно станеться, тільки знову ж таки, не поспішайте.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *