Найпоширеніші міфи про смерть в які вам краще перестати вірити

Мирна смерть уві сні, попіл після кремації і душа вагою 21 грам — ці та інші помилки про відхід в інший світ дуже популярні, але всі як один не мають нічого спільного з реальністю, інформує Ukr.Media.

Прийшла пора розвінчати найпоширеніші міфи про смерть, щоб в кінці не було нестерпно боляче.

У трупів продовжують рости нігті

А ще волосся. Принаймні, про це ходять стійкі чутки. Але можете не турбуватися з приводу посмертного манікюру, тому що він вам навряд чи знадобиться. Теоретично нігті можуть вирости ще трохи навіть після зупинки серця, тому що їх клітини не так сильно потребують кисню. Але за фактом цього не відбувається. Насправді причина в зневодненні організму, через що шкіра зіщулюється і нігті починають виглядати довше.

Якщо вже вмирати, то уві сні

Ніхто не хоче загинути в результаті нападу дикої тварини, але думати, що смерть уві сні — найприємніша з можливих, теж не варто. Наприклад, серцева аритмія або аневризма головного мозку можуть викликати страшні передсмертні страждання навіть у сплячого. Так, вони триватимуть лише пару секунд, але про тихий результат говорити вже не доводиться. Ось чому постільна білизна у деяких людей, які померли уві сні, виявляється зім'ятою.

Перебувати поруч з трупом — небезпечно для здоров'я

Всесвітня організація охорони здоров'я має однозначну думку з цього приводу: це небезпечно, тільки якщо у померлої людини були важкі і небезпечні захворювання типу холери або геморагічної лихоманки. А якщо у неї був гепатит або туберкульоз? Без безпосереднього контакту з останками ризик майже відсутній, а для тих, хто працює з тілом (наприклад, патологоанатоми), він зводиться до нуля всього через пару днів з моменту смерті людини.

Кремація перетворює труп на попіл

Якщо ви виберете для себе цей варіант замість поховання, знайте, що насправді все трохи складніше, ніж ви думаєте. Після того як тіло помістять в піч, його нагріють приблизно до 600 градусів. В результаті вийде не дрібна зола, яку можна красиво розвіяти над океаном, а щось, схоже на гравій. Тому що кістки не так вже й легко спалити. А якщо у людини були ще й якісь тверді імпланти, без подальшого подрібнення останків не обійтися.

Після смерті тіло стає легше рівно на 21 грам

З усіх помилок, пов'язаних зі смертю, це найгарніша. Нібито в момент вмирання людина втрачає рівно 21 грам, і деякі вважають, що це душа покидає тіло. Автор ідеї — американський лікар Дункан Макдугалл. На початку XX століття він переконав шість невиліковно хворих пацієнтів провести останні години на ліжках, встановлених на вагах. Дункан хотів зрозуміти, як змінюється маса людини після смерті. В результаті тільки один з шести пацієнтів став легшим на 21 грам (а точніше — на 24). Пізніше дослідники дійшли висновку, що методи, якими користувався лікар, м'яко кажучи, не можна назвати науковими, а результати точними. Проте міф міцно укорінився в свідомості людей і досі час від часу викликає дискусії про наявність чи відсутність у людини душі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *