Не такий ти і колишній: чи варто давати відносинам другий шанс

Почуття – це прекрасно. Особливо, якщо з'являється можливість будувати відносини з людиною, до якої ти небайдужа. Але що робити, якщо відносини вже закінчилися, а ти досі чекаєш на його дзвінок? Ми взяли на себе складну місію: переконати тебе, що пора зав'язувати, інформує UkrMedia.

А що якщо в цей раз все буде по-іншому? Не буде. І фраза «люди не міняються» найсильніший аргумент. Відомі історії кохання, на кшталт «Гетсбі» або «Щоденника пам'яті» не повинні бути поштовхом для нового витка ваших відносин. Ви вже розійшлися. Спробуй тверезо оцінити ситуацію і згадай причину вашого розставання. А тепер уяви, що це буде повторюватися знову і знову.

Є багато пар, які за старою доброю традицією сваряться циклічно. Навіть сезонно. Кожен раз причина залишається тією ж. Почувши від них виправдання на кшталт «ми не можемо одне без одного», зробіть глибокий вдих і чекайте, що через декілька місяців подруга знову прийде до вас скаржитися на свого коханого.

Як результат затягування цих недовідносин – вони знову вимотують нерви тобі, партнеру і людям навколо. Виходить, що така поведінка – це прояв садомазохістських нахилів. Чому б просто не почати рухатися далі?

Зізнайся – ти боїшся будувати стосунки з новим партнером. Чи не так? Ні для кого не секрет – притиратися до когось нового дуже важко. А ось колишніх ми знаємо як свої п'ять пальців. Навіщо ж тоді робити над собою зусилля?

Все просто. У тебе є туфлі. Вони красиві, зручні, не натирають, але в них зламаний супінатор. Ти приходиш до мудрого рішення полагодити їх, а через час проблема повертається. Можна, звичайно, роками носити розхитаний каблук, але чи є в цьому сенс? Може простіше в такому випадку вибрати інші туфлі?

Зрозуміло, що люди і речі – зовсім не одне і те ж. У будь-якому разі, приклад досить раціональний.

Ні кроку назад! Часто трапляється так, що колишні нагадують про себе тоді, коли в твоєму житті все максимально стабільно. Ти отримуєш підвищення на роботі, закінчуєш кулінарні курси, вчиш іспанську і намагаєшся будувати нові відносини.

Як раптом, на iMessage приходить раптове «привіт». Може бути мільйон варіацій його появи, від заїждженого «з першим снігом» до банальної, випадкової зустрічі у твоєму дворі (ми то знаємо, що він живе на іншому кінці міста).

Тут то і починається: накриває хвилею минулих почуттів, спогадів і роздумів на тему «що було б, якби ми досі зустрічалися?».

Нічого б не було. Люди дуже сприйнятливі до чужих перемог. Ні, він не заздрить. Просто тепер ти стала цікавішою/успішнішою/незвичнішою. Йому цікаво, від чого раптом такі зміни? Щаслива (читати «успішна») жінка притягує чоловіків. А якщо ти добре почуваєшся без старого партнера, чому б не припустити, що повертатися до нього ідея не найкраща?

Сама собі порадник. Насправді, повертатися чи ні – справа твоя. Є і хороші новини. Якщо ти не стикалася з систематичними зрадами, не була жертвою фізичного насильства і не губилася у здогадах, де ж місяцями пропадає людина, можливо, є шанс все виправити. Іноді, причиною розриву може стати неготовність пари перейти до наступного етапу (весілля, наприклад).

Професор Каліфорнійського університету Ненсі Каліш провела дослідження серед пар, що вирішили через деякий час відновити відносини. В її проекті взяли участь 1001 чоловік з 50 штатів США, а також жителі інших країн. Дослідження довело, що щасливі стосунки з колишніми коханими виявилися можливі. Дві третини учасників возз'єдналися зі своєю першою любов'ю, з якою познайомилися у віці 17 років або молодше (78% з них не розпалися). У загальній же складності 72% пар, які відновили відносини, вдалося побудувати новий союз.

Головне, не прогав когось дійсно класного, поки кличеш колишнього на каву.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *