Образи: звідки вони беруться і якої шкоди завдають

Всі ми деколи ображаємося. Інколи це відбувається із-за дрібниць, на які не варто було б звертати уваги. При цьому ми страждаємо, відчуваємо себе погано. Давайте разом спробуємо розібратися, звідки беруться образи і чому вони мають властивість згубно позначатися на нашому самопочутті, інформує Ukr.Media.

Припустимо, хтось в транспорті вас штовхнув і не подумав вибачитися. Звичайно ж, це прикро! Чи той, кого ви любите, сказав вам щось неприємне або вчинив стосовно вас недобре. Знову ми відчуваємо це почуття, страждаємо від образи, при цьому сердимося на кохану людину, на себе, на несправедливість.

Хоч образа і є почуттям поширеним і регулярно нами випробовуваним, ми рідко усвідомлюємо, наскільки воно шкідливе. Той, хто це розуміє, прагне побороти образу і не піддаватися її впливу на власне здоров'я, моральне і фізичне.

Першим і головним правилом, яке слід твердо засвоїти кожному з нас, є те, що нас ніхто і нічим не може образити, якщо тільки ми самі цього не дозволимо.

Саме ми приймаємо рішення, чи варто образитися чи ні. Пустити в душу образу простіше, ніж не приймати подію близько до серця. Тому ми більше схиляємося до цього варіанту. З нами несправедливо обійшлися. Як ще показати оточуючим своє невдоволення? Найпростіший спосіб це зробити — показово образитися. Так роблять діти.

Однак те, що для дітей є природною манерою поведінки, для дорослої людини неприпустимо. Доросла сформована особистість не повинна поводитися, як скривджена дитина: дути губи, відвертатися, не розмовляти, домагатися уваги за допомогою сліз. Така поведінка дорослої людини з боку виглядає безглуздо, говорить оточуючим про її психологічну незрілість.

Яких результатів можна досягти, ображаючись на когось і виявляючи свою образу за допомогою дитячих прийомів? Зрозуміло, ніяких. Це ніяк вирішити проблему не допоможе.

Затаєна образа шкодить гармонійному розвитку особистості. Люди, яким властиво ображатися на всіх і вся, рідко досягають в житті успіху.

Пустивши одного разу у свою душу образу і дозволивши їй там вкоренитися, ми заважаємо розвитку інших позитивних почуттів. Образа здатна знищити в людині всі високі та благородні спонукання.

Образу можна назвати однією з причин багатьох захворювань. У народі кажуть, що якщо ви хворієте, значить, не змогли когось пробачити. Це дуже серйозна проблема. З нею необхідно боротися заради власного гарного самопочуття.

Причини образи слід шукати в невиправданих очікуваннях і нереалізованих бажаннях. Особливо часто образи проявляються в спілкуванні з найближчими та найдорожчими для нас людьми. Саме від них ми чекаємо чогось доброго для себе.

Наприклад

  • мама мені купить іграшку — не купила;
  • улюблений кине заради мене всі справи, і ми поїдемо на море — не вийшло, не поїхали;
  • дитина вступить в університет на престижну спеціальність — не вступила.

Прикладів можна навести безліч. У житті кожної людини подібних ситуацій, що викликають почуття образи, вистачає. Образи накопичуються, щодня виникають нові. Ми з докором дивимося на своїх близьких, а вони навіть не розуміють, чому так відбувається і чим вони завинили. Відносини псуються. Образами ми шкодимо не тільки собі, але і тим, хто живе з нами поруч. Вони теж відчувають негатив, породжений вашою образою.

Образа відноситься до найбільш руйнівних емоцій, які відчуває людина. Вона згубна для здоров'я — як фізичного, так і морального. Більше того, ця емоція здатна зашкодити здоров'ю рідних і близьких. Залишати проблему без уваги не можна. З нею слід боротися.

Відучити себе ображатися можна, працюючи над собою, користуючись прийомами, які пропонують у таких випадках психологи. Якщо образа отруює ваше існування настільки, що від цього страждають відносини з близькими та життя не складається, а впоратися з проблемою самостійно не виходить, є сенс звернутися за психологічною допомогою.

Необхідно навчитися переводити руйнівний вплив образи в позитивну енергію, яка сприяє особистісному зростанню та успіху. Це не тільки вбереже здоров'я від можливих проблем, але і дозволить стати більш щасливою людиною.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *