Основні ознаки того, що людина намагається вбити вашу самооцінку

У житті часто доводиться мати справу з токсичними людьми, які можуть завдати серйозної шкоди емоційному благополуччю, інформує Ukr.Media.

Тому варто згадати 5 ознак, що людина намагається «вбити» вашу самооцінку.

Критика та образи

Людина, яка намагається підірвати самооцінку іншого, може часто вдаватися до критики та образ, спрямованих на слабкі сторони чи недоліки іншої.

Це може бути як відкрита критика, так і приховані підколки чи глузування.

Зазвичай, всі вони можуть сильно поранити. І навіть якщо постаратися не звертати увагу на різні глузування, вони в будь-якому випадку залишаться в пам'яті і впливатимуть на психологічний стан, а це неодмінно позначиться на якості життя.

Постійне порівняння з іншими

Вони можуть постійно порівнювати іншу людину з кимось ще, вказуючи на її недоліки чи невдачі та підкреслюючи перевагу інших.

Подібні порівняння спрямовані лише на те, щоб показати слабкі сторони чи помилки, що виявляються у житті.

Приниження досягнень

Людина, яка намагається підірвати самооцінку іншої, може ігнорувати чи принижувати їх досягнення, заперечуючи їхню значущість чи значущість зусиль, які вони вклали у свої успіхи.

Зазвичай, таку поведінку часто можна помітити від друзів чи близьких.

Приниження досягнень часто відбувається через заздрість, яка походить від людини. Тут є лише один варіант — власні здобутки необхідно оцінювати адекватно.

Ігнорування потреб та почуттів

Вони можуть виявляти байдужість до потреб та почуттів іншої, ігноруючи їхні запити на допомогу чи підтримку, що може призвести до відчуття неважливості чи неповноцінності.

Зазвичай, все це проявляється у грубості. Як показує практика, все це може походити навіть від партнера, який намагається маніпулювати.

Звичайно, ніхто не зобов'язаний враховувати почуття та потреби, проте завжди варто виявляти раціональність.

Придушення ідентичності

Людина може намагатися придушити індивідуальність інших, прагнучи зменшити їхню самооцінку.

Це може виявлятися в обмеженні можливостей для самовираження або поваги до їх унікальних якостей та інтересів. Для цього можуть використовуватись різні прийоми та методи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *