Три причини, які гублять жінку у шлюбі

А узагальнюють усі слова, сказані колись лиходійкою Круеллою. Мовляв, заміжжя згубило більше жінок, ніж голод, стихійні лиха тощо, інформує Ukr.Media.

Думаю, ці слова були вкладені в уста негативної героїні неспроста. Автори хотіли показати, що у героїні немає серця. А вийшло… навпаки. Їх зробили девізом ті, хто постраждав від невдалих шлюбів, або їх побоюється усією душею.

У мене ставлення до цієї картинки подвійне. З одного боку, я розумію, що в деяких шлюбах все саме так і є. З іншого — я проти того, щоб перекладати відповідальність за будь-що предмети та явища. Все-таки губить жінок не шлюб як такий, а деякі якості та особливості, які у шлюбі можна легко експлуатувати.

Співзалежність

Наприклад, співзалежність — це перша причина неприємностей у шлюбі та «обскубаного» зовнішнього вигляду дружини. Давайте говорити прямо, найгірше виглядають дружини алкоголіків, гравців, постійних сидільців і т.д. Вічні рятівниці та витягувачки з колотнеч практично ніколи не бувають доглянутими, успішними та реалізованими у власному житті. Вся їхня енергія, яка могла б піти на щось корисне, зливається у своєрідну «чорну діру». Роль рятівника намертво прилипає до особистості, ніби маска прилипла до обличчя. А всі інші ролі — гарної жінки, успішного професіонала, цікавого співрозмовника, захопленої людини — забуваються.

У наших реаліях співзалежність цвіте пишним кольором, оскільки у культурі особливо романтизуються її складові — обов'язок, самопожертва, почуття провини. Вони припудрюють і маскують страшну реальність — людину, яка втратила себе. І це не зовсім про шлюб, хоча багато жінок уявляють собі шлюб саме як самопожертву. Це саме про готовність прощати та рятувати, яку пестують у дівчатках.

Злиття

Ще одна причина того, чому жінка може гірше виглядати у шлюбі — злиття. Зазвичай це злиття відбувається з дитиною, яка маніпулює матір'ю, найбільш беззахисним членом сім'ї. Замість чітко оформленого «я» з'являється «ми», і всередині цього «ми» особисте стає не таким важливим.

Іноді це злиття необхідне і шляхетне. Лише так можна виростити немовля, витягнути з того світу хворого, віддати останнє довго вмираючому, і т.д. Зрозуміло, що в сім'ях таке навантаження збільшується. Немає нічого поганого в тому, що іноді ми знаходимося в злитті один з одним. Більше того, я вважаю, що саме на таких жінках, на їхніх плечах і мир тримається. Я захоплююсь їхньою силою. Інша річ — це ситуації, коли з цього злиття немає виходу, і не передбачається.

Наприклад, якщо сім'я скинула догляд за хворою дитиною на одну жінку, не переймаючись її самопочуттям і реалізацією (це твій обов'язок, ти мати). Або «виділила» цю жінку зі своїх рядів для догляду за літньою тітонькою, який може тривати в кращому разі роки, у гіршому — десятиліття. А її саму запитати забули, і давлять дружно.

Про те, що представляє жінка сама по собі, а не як додаток до сім'ї та пристрій для її обслуговування, у нас почали говорити лише останні роки. Добре хоч почали, бо у добрій, здоровій родині реалізуватися легше та простіше. І можна зробити багато з того, що не під силу одному. А ось у поганій…

Низька самооцінка

Третя причина всіх бід — самооцінка. Низька самооцінка змушує жінку весь час ходити навшпиньки перед чоловіком, прагнути заслужити його увагу і зробити йому приємне. Якщо для чоловіка важлива зовнішність дружини, то це не вплине на загальну картину, можливо, дружина з подвоєною енергією стежитиме за собою. Але якщо для чоловіка важливий власний спокій і побутовий комфорт, тут висока ймовірність, що він заохочуватиме в дружині «господарські» якості, а зовнішній вигляд несвідомо погіршувати — щоб не ревнувати і викрутити собі більше привілеїв.

Людина з високою самооцінкою такого не дозволить ні в шлюбі, ні у вільному польоті. Вона просто піде. Людина ж з низькою самооцінкою, швидше за все, знайде свого «господаря» — її експлуатуватимуть на роботі, в компанії приятелів… Часто потрібні роки, щоб подолати в собі трепет перед оточуючими, і стояти на своєму — я гарна, навіть якщо не роблю для вас нічого корисного!

Все-таки губить жінку не шлюб як такий. А поганий шлюб. Шлюб, у якому вона лише віддає, але не отримує. Тому й не треба відмовлятися від шлюбу загалом. А від тих якостей, які перетворюють жінку на попелюшку. Інакше її і без шлюбу кудись «запряжуть», щоби користь приносила.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *