Вчені знайшли в Єгипті 8 мільйонів незвичайних мумій

В Єгипті, під храмом бога смерті Анубіса в Саккарі, археологи виявили мумії близько 8 мільйонів цуценят і дорослих собак, а також шакалів, лисиць, соколов, кішок та мангустів, інформує Ukr.Media.

Британські дослідники припускають, що давньоєгипетські катакомби були побудовані близько 2500 років тому – в IV столітті до н. е. Керівник дослідження, професор археології в Кардіффського університету Пол Ніколсон розповідає, що археологам тільки зараз вдалося вивчити весь некрополь.

"Це довгий ряд темних тунелів, де немає природного світла. Це насправді досить вражаюче місце", – зазначив він.

Вчені нарахували близько 8 мільйонів мумій собак та цуценят. Вони розповіли, що дуже часто їм траплялися мумії молодих псів, які не мали ознак насильницької смерті. Вчені припускають, що тварин розводили спеціально для проведення ритуалів і обрядів. "Вони, ймовірно, не були вбиті фізично, ми не маємо свідчень про зламані шиї, які знаходимо в котячих похованнях", – зазначив Пол Ніколсон.

Археолог Айдан Додсон з Університету Брістоля у Великобританії вважає, що в цих місцях мумії тварин продавали.

"Тут, ймовірно, процвітала торгівля, і не тільки муміями тварин: люди потребували харчування, напої, житло. І це можна назвати родоначальником індустрії масового туризму", – розповів він. Той факт, що жителі Давнього Єгипту тварин муміфікували, відомий вже давно. Римський поет Ювенал писав, що "божевільні єгиптяни" поважають жахливих божеств, і можна знайти цілі міста, присвячені кішкам, річковим рибам або собакам.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *