Хто вигадав білий коректор, типи | Палей

хто вигадав білий коректор

У п’ятдесяті роки минулого століття секретарка Бетті Грем підробляла художницею і бачила, як різноманітні помилки на полотні усувають живописці – замазують і все. Дівчина поставила собі запитання, як зробити таку саму «замазку» для машинописних помилок. Так винахідлива дівчина вигадала канцелярський коректор. А за кілька років засновану нею компанію було продано за $47,5 мільйона.

Зміст

Безпомилковий розчин 

Роботи у Бетті Грем було багато через електричну друкарську машинку – нове на ті часи творіння IBM. Через друкарські стрічки з вуглецевої плівки, акуратно стерти помилки за допомогою гумки ніяк не виходило. Доводилося часто передруковувати навіть цілі сторінки тексту.

Бетті знайшла рішення: розвела білу темперу і принесла рідину в пляшечці з-під лаку для нігтів на роботу. Зафарбовані помилки зникали на очах, а зверху надруковані літери мали звичний бездоганний вигляд. Інновацію з радістю оцінили колеги, зрештою вже всі секретарі в будівлі випрошували у Грем її «безпомилковий розчин».

білий коректор
білий коректор

Коректор Mistake Out 

1956 року просто в себе вдома вона засновує Mistake Out Company, перетворює кухню на лабораторію та починає вдосконалювати свою рідину, експериментуючи з новими компонентами, змішуючи їх звичайним міксером. Грем перейменовує компанію з Mistake Out на Liquid Paper – «Рідкий папір», яка починає виробляти 25 мільйонів пляшечок коректора щорічно. 

Коректор виправляє будь-яку помилку

Ще кілька десятків років тому «бруд» у шкільних зошитах був серйозною проблемою. Боролися з ним найсуворішими методами – виривали аркуші, заводили нові зошити, попередньо тренувалися в чернетці. Вчителі знижували оцінки за неакуратно виконані завдання. З появою коригувальних матеріалів ця проблема звелася до мінімуму. 

Типи коректорів

білий коректор
білий коректор

Спочатку вибір коректорів був досить обмежений. Сьогодні ж асортимент істотно розширився. Сучасні коригувальні матеріали різноманітні, в залежності від застосування: пляшечка з безпомилковою рідиною з пензликом, ручка-коректор, коригувальна стрічка, коректор-автомат. Флакон з коригувальною рідиною має пензлик або аплікатор. Стрічковий коректор виправляє помилки за допомоги сухої коригувальної речовини. 

Ручки-коректори бувають сухі та рідкі. Завдяки розташуванню всередині кульок, рідина збовтується, і металевим наконечником можна акуратно виправляти помилки. Сухі ручки-коректори оснащені пензликом або аплікаторами. У будь-якому випадку є можливість використовувати різні канцелярські коректори, в залежності від паперу та видів тексту.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *