Нічні кошмари у дитини: дізнаємось про причини

нічні кошмари у дитини

Напевно, ви стикалися з такими випадками, коли дитина прокидалася посеред ночі і просилася до вас під приводом кошмару, що приснився. А чи замислювалися ви над причинами виникнення подібних дитячих кошмарів?

Зміст

Звідки з’являються нічні кошмари у дитини?

Звичайно, це може бути викликане переглядом страшного фільму та навіть мультика, які залишили враження на дитину. Але, крім цього, причини можуть ховатися в глибині душі дитини.

Для початку запам’ятайте: завжди показуйте дитині, як ви її любите. Донесіть до того, що він завжди знаходиться в безпеці, а ви завжди будете поруч.

Не варто рано укладати дитину спати, але також не можна лягати спати в пізню годину. Час, коли ви готуватиметеся до сну, завжди має бути одним і тим же, інакше у дитини зіб’ється біоритм сну.

дитячі нічні кошмари
дитячі нічні кошмари

Як позбавити малюка від кошмарів?

По-перше, ніколи не кажіть дитині: «Як можна боятися кошмарів? Ти ж такий великий уже!». Крім цього, не варто залишати дитину одну в кімнаті і забороняти вмикати світло. Найбільше діти бояться темних просторів, де, на думку, ховаються страшні чудовиська.

По-друге, приділяйте дитині якнайбільше часу, особливо в перші роки його життя.

Коли дитина прокинеться від кошмару, то посидіть з нею, поговоріть, заспокойте та почитайте казку. Маля відразу заспокоїться і засне. Якщо дитині постійно сняться кошмари, слід звернутися до психолога чи психотерапевту.

Намагайтеся зробити так, щоб ліжко дитини стояло поряд з вашим, так йому буде спокійніше.

Обов’язково звертайте увагу на те, що ви кажете малюкові перед тим, як залишити його одного в кімнаті. “Надобраніч, мій дорогий! І нічого не бійся!». Остання фраза явно зайва. Так ви вкотре нагадуєте про кошмари. Дитина знову злякається, і страх заважатиме їй спати. Не варто нагадувати про те, що сумнівні фільми та мультики потрібно виключити.

Процедура ранкового пробудження має бути спокійною. Не будіть дитину різким увімкненням світла або дзвоном будильника.

Ніколи не з’ясовуйте сімейні стосунки, коли дитина спить. Навіть якщо дитина заснула, все одно не варто включати гучну музику або телепередачі. Дитина може злякатися шуму, особливо якщо його переслідують кошмари майже щоночі.

Ці рекомендації повинні допомогти вам позбавити дитину від набридлих нічних кошмарів. Наберіться терпіння та почніть боротися з нападами страху у дитини. Успіхів!

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *