Правильний догляд за пупком новонародженого

пупок новонародженого

Не секрет, що для матусь далеко не завжди проводяться заняття з догляду за новонародженим на належному рівні.

Тому, прийшовши з лікарні, додому практично кожна молода жінка стикається з низкою деяких проблем. Однією з таких є догляд за пупком у новонародженого.

Якщо на перший погляд, це дрібниця, то ми зазначимо, що догляд за пупком має бути ретельним. По-перше, щоб загоєння пройшло якнайшвидше, по-друге, виключити будь-яку можливість потрапляння інфекції через ранку.

Зміст

Як доглядати за пупком новонародженого і що для цього потрібно мати

Насамперед необхідно запастися деякими медикаментами: перекис водню 3%, зеленка 1%, ватяні палички (стерильні), піпетка, серветки. Іноді може знадобитися етиловий спирт 70% та марганцівка 5%.

Як доглядати за пупком у новонародженого, з чого почати

Вся процедура догляду складається із трьох етапів. Спочатку перекисом водню обробляємо ранку. Потім потрібно видалити всі скоринки і дати пупку підсохнути (якщо розчину було багато, можна промокнути ватним диском). Коли пупок повністю висохне змастити зеленкою.

догляд за пупком новонародженого
догляд за пупком новонародженого

Як доглядати за пупком у новонародженого під час купання

У літературі, як і в думках лікарів, у цьому питанні є деякі розбіжності. Одні рекомендують купати малюток з неживим пуком, інші лише після загоєння.

Зазначимо, що це лише рекомендації, а конкретної заборони на купання немає, тому рішення приймати вам. Єдине зауваження, купаючи малюка, потрібно дотримуватись певних правил гігієни.

  1. Настійно рекомендується купати новонароджених у маленькій, йому призначеній ванночці.
  2. Вода для купання (до повного загоєння) береться лише кип’яченою.
  3. Бажано у воду додавати марганцівку. Щоб у ванни не виявилося нерозчинних частинок марганцівки, необхідно спочатку розчинити її в окремій ємності, а потім отриманий розчин додати у ванну.

Після купання пупочок повинен добре підсохнути, а потім його слід обробити, як зазначено вище.

Перелічимо ще кілька рекомендацій, як проводити догляд за пупком новонародженої дитини.

Щоб ранка швидше гоилася, необхідний вільний доступ повітря, тобто. частіше робити малюку повітряні ванни. Слід захищати пупок від влучення в нього вологи.

Можна спочатку використовувати підгузки зі спеціальним вирізом для пупка, що не загоївся, або у звичайних підгузниках відвертати верхній край, щоб не створювався парниковий ефект.

Ми розповіли, як доглядати пупок у новонародженого і якщо дотримуватися цих правил, то Ви зможете уникнути проблем.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *