Вибираємо велосипед для дитини

велосипед для дитини

Велосипед – відмінний вид активного відпочинку для будь-якого віку. Однак важливо пам’ятати, що купуючи велосипед для дитини рекомендується звертати увагу на інші питання, ніж при покупці дорослого велосипеда.

Зміст

Як правильно підібрати велосипед для дитини?

Звичайно, перший і найважливіший критерій, яким потрібно керуватися при покупці дитячого велосипеда, – це вік та фізична підготовка. І вже враховуючи зростання та вік дітей, варто підбирати розмір чи висоту велосипедів.

Розміри велосипедів розрізняються за розміром коліс та розміром рами. Мається на увазі, що діти від 2-х до 4-х років зі зростанням від 80 до 108 см повинні їздити на бігових велосипедах (біговілах). Це велосипеди, у яких немає трансмісії. Вони дають можливість дитині навчитися тримати рівновагу та контролювати напрямок руху.

Для старших діток, до 6-річного віку зі зростом до 122 см, велосипеди повинні мати 16-дюймові колеса. У цих моделях є педалі. У міру зростання дитини слід подбати про те, щоб замінити велосипед на вищий з колесами 20 і 24 дюйми.

Діти старше 9-річного віку зі зростом не менше 145 см можуть використовувати дорослі велосипеди з 26-дюймовими колесами. Не будемо, звісно, забувати, що мають значення як розміри коліс, а й розміри рами. Тому ідеальний варіант, якщо перед придбанням велосипеда дитина матиме можливість посидіти на ньому і переконатися, що йому буде комфортно користуватися ним.

вибрати велосипед для дитини
вибрати велосипед для дитини

Безпека дитини

Крім відповідних розмірів, дитячі велосипеди повинні бути, перш за все, безпечними. Зверніть увагу на те, чи оснащена обрана модель дзвінком, за допомогою якого дитина зможе попереджати решту учасників дорожнього руху. І не забудьте про світловідбиваючі елементи. Деякі велосипеди мають вбудовані світловідбивачі, але якщо вам здається, що їх недостатньо, купіть додаткові світловідбивачі.

Також важливо переконатися, що вибрана модель велосипеда оснащена зручним сідлом. Воно має бути м’яким та відповідних розмірів. Зверніть увагу і на тип встановленої гальмівної системи. Для юних велосипедистів краще підійде гальмо, розташоване в педалях. Гальмування здійснюється шляхом переміщення ноги на педалі назад. На велосипедах для старших дітей, навпаки, гальмо традиційно розташовується на кермі.

Перш ніж зупинити свій вибір на тій чи іншій моделі, варто вирушити з дитиною до професійного магазину велосипедів, де фахівці порадять вам відповідний велосипед. Завдяки їхньому досвіду, велосипед буде підібраний адекватно зростанню, віку і, насамперед, фізичним схильностям дитини.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *