Як розрахувати день овуляції?

день овуляції

Плануючи вагітність, в першу чергу необхідно правильно розрахувати день овуляції.

Але, перш ніж говорити про те, як це зробити, варто відзначити, що овуляція не обов’язково настає у кожному менструальному циклі. Саме тому для її визначення слід спостерігати за організмом жінки не один, а кілька місяців.

Існує кілька способів, як розрахувати день овуляції. Давайте розглянемо кожен із них.

Зміст

День овуляції можна розрахувати календарним методом

Для цього потрібно знати тривалість менструального циклу. Важливо, щоб цикл був регулярним, оскільки, інакше, цей метод неефективний. Отже, що потрібно зробити: від тривалості свого циклу забираєте 14 днів.

Наприклад, якщо у вас цикл 30 днів, ви робите так: 30-14=16. Тобто саме на 16 день з моменту початку менструації у вас найімовірніше буде овуляція.

Як розрахувати овуляцію за допомогою базальної температури?

Даний метод розрахунку потрібно проводити щонайменше 2-3 місяці. Він дуже тривалий, але при цьому ефективніший, ніж перший. Для цього вам потрібно щоранку вимірювати ректальну температуру, при цьому не вставати з ліжка. І робити це потрібно одночасно.

Отримані дані заносяться до спеціальної таблиці, на підставі якої потім будується графік. Десь у середині вашого циклу базальна температура має трохи піднятися і протриматися так 2-3 дні. Це і свідчить про настання овуляції.

Тест на овуляцію в аптеці

тест на овуляцію
тест на овуляцію

Якщо ви не хочете довго мучитися з вимірюванням базальної температури, а простому календарному методу ви не довіряєте, то можете звернутися до спеціальних тестів, які дозволяють швидко та легко визначити овуляцію.

Тести бувають двох видів:

  • Перший це тест смужка, нагадує звичайний тест на вагітність. Він має аналогічний принцип дії. Опускаємо тест у сечу і чекаємо появи смужок. Одна смужка – овуляція ще не настала, повторіть тест через пару днів.
  • Другий – домашній тест-прилад. На відміну від звичайних тест-смужок, ним можна користуватися нескінченно. Він являє собою мініатюрний мікроскоп, який дозволяє визначити рівень гормонів у сечі та слині.

Розрахувати день овуляції професійним методом

Жоден з перерахованих вище методів не дає 100% гарантії достовірних результатів. Його вам може забезпечити лише УЗД, на якому лікар зафіксує наявність яйцеклітини, яка перевершує за розміром усі інші.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *