На Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд

На Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд Фото 30.04.2024 21:23 Укрінформ У рамках Фестивалю української писанки, який стартував сьогодні в Києві, зафіксовано світовий рекорд з наймасовішого розпису майстрами з різних регіонів України.

Про це повідомила генеральна директорка Книги світових рекордів Ганна Крисюк, передає кореспондент Укрінформу.

Під час встановлення рекорду 530 осіб протягом п’яти годин виготовили 800 писанок.

«Рекорд – це символізм роботи людей, які зуміли зібратися в одному місці та безкоштовно поділитися своїми талантами з іншими і популяризувати серед дітей, спільноти та світу цю традицію нашої ідентичності», – зазначила Крисюк, наголосивши, що великодні традиції дуже об’єднують націю.

У Києві відкрився Фестиваль української писанки / Фото: Євген Котенко, Укрінформ

Фестиваль української писанки, який проходить на території інноваційного парку UNIT.CITY, покликаний підтримати елемент Національного переліку нематеріальної культурної спадщини «Українська писанка: традиція і мистецтво»,

Захід відкрили т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв і співорганізаторка фестивалю та співзасновниця ГО «Інституту культури України» Марина Соботюк.

«Цього року ми подали пропозицію щодо внесення писанки до Всесвітнього списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО й на основі цієї ініціативи запровадили фестиваль», – розповів Карандєєв.

За його словами, перша леді Олена Зеленська зголосилася долучитися до поширення традицій писанкарства у світі. Зокрема, вона буде популяризувати українську писанку під час міжнародних заходів,

Карандєєв відзначив, що Фестиваль української писанки об’єднав понад 50 майстрів з розпису, а в майстер-класах беруть участь кількасот відвідувачів.

Окрім презентації писанок з різних регіонів України, захід передбачає благодійний аукціон від зірок шоубізнесу, а також майстер-клас від шеф-кухаря Євгена Клопотенка «Як зібрати Великодній кошик».

«Ми переживали, щоб не було повітряних тривог або ракетних ударів, які б призвели до скасування заходу. Але він відбувся, і ми цьому радіємо, тому що кінцева мета – передати ці писанки нашим військовим на передову. Адже писанка, як і рушник та вишиванка, це наш спадок і наш оберіг», – зазначила Саботюк.

Вона наголосила, що на писанці кожна лінія й символ щось означає. Тому ще з козацьких часів дружини і матері давали своїм чоловікам і синам писанку як оберіг.

«Так само вишивають рушник або сорочку, яка береже військових на війні», – додала співорганізаторка фестивалю.

На заході була присутня посол Естонії Аннелі Кольк, яка спільно з українською стороною оформила досьє і подала пропозицію до ЮНЕСКО щодо визнання писанки елементом Всесвітньої культурної спадщини. Адже в Естонії, як і в Україні розвинене писанкарство.

Як повідомляв Укрінформ, у Львові Музей гідності спільно з родинами Героїв Небесної сотні провели до Великодня акцію з прикрашання писанками Меморіалу пам’яті.

Фестиваль Рекорд Писанка Клопотенко Карандєєв

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *