Романтичне фентезі: 5 книжок, які варто прочитати

Рекомендації від книжкової блогерки

Історії про подорожі в часі, вершників на драконах та людей, які володіють магією, — книжки жанру фентезі пропонують безліч сюжетів, що не залишають байдужими читачів та читачок. 

На твори яких авторів варто звернути увагу, ми розпитали в книжкової блогерки Олександри Шевченко. 

Романтичне фентезі: 5 книжок, які варто прочитати0

«Керамічні серця», Наталія Матолінець

Романтичне фентезі: 5 книжок, які варто прочитати1

Їхня зустріч випадкова. Канре — служка без надзвичайних вмінь, Жаррак — спадкоємець одного з наймогутніших родів чаротворців. Країною шириться смертельна хвороба, із південного кордону погрожують війною, на півночі снують змови — і саме на такому тлі їхні долі переплетуться. Цей роман — сповнена магії історія, яка розгортається на тлі епохи раннього модерну. 

«Ця історія розбиває серце, в ній магією володіють тільки обрані, а звичайні люди приречені бути слугами.  Окрім того, тут зачіпається тема війни й привілейованості суспільства, а також є троп “забороненого кохання”» 

«Незриме життя Адді Лярю», Вікторія Шваб 

Романтичне фентезі: 5 книжок, які варто прочитати2

XVIII століття у Франції, дівчина укладає фаустівську угоду, щоб отримати вічне життя. Але угода виявляється прокляттям: тепер її забуватимуть усі, кого вона зустріне на своєму шляху. Так починається неймовірне життя Адді Лярю та її приголомшлива подорож століттями та континентами, історією і мистецтвом, під час якої вона шукає способу залишити слід у світі. Проте одного дня, через триста років, все змінюється, коли Адді в одній непримітній книгарні натрапляє на юнака, який пам’ятає її ім’я.

«Книжка, яку я перечитувала двічі й точно буду робити це ще, — “Незриме життя Адді Лярю”. Адді тікає з власного весілля, укладає угоду з демоном і має вічне життя… Ця історія мені відгукнулась, і в багатьох моментах я бачила власні думки, тому просто її люблю».

«Четверте крило», Ребекка Яррос

Романтичне фентезі: 5 книжок, які варто прочитати3

Двадцятирічна Вайолет планувала провести життя серед книжок. Однак наказ матері, уславленої захисниці королівства, змінює все. Дівчина змушена приєднатися до сотень кандидатів, які прагнуть стати гордістю Наварри — вершниками на драконах. У військовому коледжі не терплять слабаків — ні люди, ні дракони. А Вайолет не може похвалитися силою, тож їй для виживання знадобляться розум та удача. 

«Фентезі, яке викликало багато суперечливих відгуків та суперечок навколо себе, але сподобалось особисто мені — “Четверте крило”. Я б назвала його сумішшю “Дивергента”, “Гаррі Поттера”, “Голодних ігор”, тільки тут ще є дракони й цікаві закони магії, а також персонажі з класною напруженою любовною лінією».

Трилогія Timeless, Керстін Ґір

Романтичне фентезі: 5 книжок, які варто прочитати4

Ґвен Шеффер володіє геном мандрівниці в часі. Щоправда, він геть дивний — часом закине дівчину в минуле, де вона почувається ніяково. Проте головна героїня з’ясовує: за подорожами в часі криється таємне Коло Дванадцяти, а кожен обраний має ім’я на честь самоцвіту. Після цього для Ґвен усе перетворюється на гру-інтригу з купою загадок і пошуками відповіді на них.

«Я б хотіла порадити одну більш підліткову серію, яка також підійде для тих, хто тільки хоче зануритись у світ фентезі й не готовий до складних світоустроїв. Тут у нас є таємна спілка, подорожі у часі, головна героїня, яка ніколи не підозрювала про свій дар, та герой, якому тепер доведеться в усьому їй допомагати та разом спробувати врятувати світ».

Серія з 6 книг «Знаряддя смерті», Кассандра Клер 

Романтичне фентезі: 5 книжок, які варто прочитати5

Це історія рудоволосої Кларисси — невисокої худорлявої дівчини, яка здається молодшою за свій вік та має здібності до малювання. Головна героїня дізнається, що не належить до звичайного світу людей, а є донькою сутінкового мисливця, — відтоді й розпочинаються її пригоди. 

«Я дуже чекаю на вихід однієї крутої фентезі-серії — “Знаряддя смерті” від Кассандри Клер. Вона має кілька екранізацій — зокрема, серіал на декілька сезонів, — але я ще в 14 років закохалась у фільм з Лілі Коллінз та Джеймі Кемпбелл Бовером, в їхню хімію на екрані та сюжет. Відтоді мрію прочитати книжки — уже скоро це стане можливим».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *