Ранній клімакс через зайву вагу

клімакс та ожиріння

Ранній клімакс, або передчасна менопауза, – це припинення менструації та фертильності у жінок до 45 років. Хоча точна причина раннього клімаксу невідома, дослідження показали, що одним з основних факторів ризику є зайва вага або ожиріння.

Зміст

Вплив зайвої ваги на гормони

Жирова тканина у жінок виробляє не тільки естроген, але й чоловічі статеві гормони (андрогени). При зайвій вазі може відбуватися вироблення естрогену з жирової тканини, порушуючи баланс гормонів в організмі.

Підвищений рівень андрогенів може пригнічувати вироблення фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) і лютеїнізуючого гормону (ЛГ) – гормонів, необхідних для овуляції та менструального циклу.

Крім того, жир може конвертувати ароматазу – фермент, відповідальний за перетворення андрогенів в естроген. Це може призвести до подальшого збільшення виробництва естрогену і порушення гормонального балансу.

клімакс через зайву вагу
ранній клімакс

Інші фактори, що викликають ранній клімакс:

 • Хронічне запалення: Ожиріння пов’язано з хронічним запаленням, яке може пошкодити яєчники і порушити вироблення гормонів.
 • Інсулінорезистентність: Ожиріння може призвести до резистентності до інсуліну – стану, при якому організм не реагує належним чином на інсулін. Інсулін відіграє роль у регулюванні рівня гормонів, а резистентність до інсуліну може порушити цю регуляцію.
 • Психосоціальні фактори: Ожиріння може бути пов’язано зі стресом, депресією та іншими психосоціальними факторами, які також можуть збільшити ризик ранньої менопаузи.

Наслідки раннього клімаксу

Ранній клімакс може мати ряд негативних наслідків для здоров’я жінки, в тому числі:

 • Жінки з раннім клімаксом піддаються підвищеному ризику розвитку остеопорозу – стану, який послаблює кістки і збільшує ризик переломів.
 • Рання менопауза також пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт та інсульт.
 • Деякі дослідження показали, що рання менопауза може збільшити ризик розвитку деменції, включаючи хворобу Альцгеймера.
 • Рання менопауза може призвести до сухості піхви і дискомфорту під час сексу.
 • Гормональні зміни, пов’язані з ранньою менопаузою, можуть призвести до перепадів настрою і депресії.
ранній клімакс
ранній клімакс

Що можна зробити

Хоча зайва вага є ризиком ранньої менопаузи, жінки можуть зробити ряд речей, щоб знизити ризик і поліпшити загальний стан здоров’я:

 • Схуднути. Навіть невелика втрата ваги може допомогти знизити ризик ранньої менопаузи.
 • Регулярно займатися спортом. Регулярні фізичні вправи важливі для загального стану здоров’я, а також можуть допомогти знизити ризик ранньої менопаузи.
 • Дотримуватися здорової дієти. Здорова дієта, багата фруктами, овочами та цільнозерновими продуктами, може допомогти знизити ризик ранньої менопаузи.
 • Контролювати стрес. Стрес може погіршити симптоми менопаузи, тому, як би це не звучало банально, постарайтеся зменшити вплив факторів, що його викликають.
 • Звернутися до лікаря. Якщо ви стурбовані своєю вагою або ризиком раннього клімаксу, важливо поговорити з лікарем. Він зможе допомогти вам створити план зниження ваги, який підходить саме вам, а також перевірити наявність будь-яких інших факторів ризику.

Підтримка здорової ваги є важливою частиною загального плану догляду за собою для жінок. Зниження ваги може не тільки допомогти вам виглядати і почувати себе краще, але також може знизити ризик розвитку багатьох захворювань, включаючи ранній клімакс. Якщо у вас є питання щодо зайвої ваги або раннього клімаксу, обов’язково поговоріть зі своїм лікарем.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *