Лікарі дали поради тим, хто хоче покращити склад своєї крові

Про те, що в наших жилах тече кров, ми згадуємо час від часу, водночас мало хто усвідомлює те, наскільки важливий для самопочуття склад цієї рідини. Саме від нього залежить стан здоров'я систем і органів нашого організму. Як же поліпшити склад крові безпечними і простими способами, інформує Ukr.Media.

Подбайте про раціональне харчування

Як би банально це не звучало, але склад крові безпосередньо залежить від стилю харчування. Рівень гемоглобіну, наприклад, підвищується за регулярного споживання м'яса, яєць, печінки, буряка, сухофруктів, гранатів. Збалансувати харчування рекомендують як тим, хто проходить лікування миготливої аритмії, так і тим, хто не страждає на серцево-судинні захворювання.

У раціоні має бути достатньо овочів і фруктів, зелені та горіхів, насіння, риби та олії. А ось від споживання фастфуду та продуктів промислового виробництва стан крові тільки погіршується, як і самопочуття.

Слідкуйте за роботою печінки

Функцію утилізації токсинів і шкідливих речовин, що потрапили в організм, виконує печінка. У разі збоїв у її роботі склад крові змінюється не в кращий бік. Тому так важливо уникати застоїв жовчі та стежити, щоб клітини печінки працювали нормально. З цією метою медики рекомендують приймати натуральні фітопрепарати, а також знову-таки не перенавантажувати організм шкідливими продуктами харчування.

Регулярно робіть масаж

Не варто дивуватися, якщо лікар-кардіолог призначить вам загальний масаж. У поєднанні з фізичними вправами він здатний запустити механізми очищення крові та поліпшити її склад. Посилити процес регенерації допомагає постукування по суглобах і великих кістках — це стимулює функціонування кісткового мозку та інших кровотворних органів.

Очищайте кров за допомогою водних процедур

Водні процедури потрібні для виведення з організму шлаків і токсинів. З цією метою корисні не тільки лазня і сауна, а й контрастний душ, який допомагає натренувати судини і серце, а також підвищити загальний тонус організму.

Більше посміхайтеся

Хоч як би дивно це звучало, але позитивні емоції, на думку багатьох учених, здатні поліпшити здоров'я і склад крові, оскільки найголовнішими її ворогами є негативні думки. Тому частіше посміхайтеся і намагайтеся мислити позитивно — зовсім скоро ви напевно помітите зміни на краще!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *